Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Konut Sigortasının Karşılamadığı Durumlar Nedir?

Konut Sigortasının Karşılamadığı Durumlar Nedir?

Konut sigortası yaptırırken poliçenizi dikkatli bir şekilde okumanız gerekiyor. Çünkü satın aldığınız teminat bazı durumlarda kapsam dışında kalabiliyor. Aşağıda konut sigortasının karşılamadığı durumlar açık bir şekilde dile getirilmiştir. Bu bilgilerden yola çıkarak konut sigortası yaptırırken nasıl bir hakka sahip olduğunuzu da kapsam dışında kalan durumlardan anlayabilirsiniz. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan konut sigortasında kapsam dışında kalan haller nelerdir bir göz atalım.

Konut Sigortası Kapsam Dışı Kalan Durumlar

Öncelikli olarak konut sigortasını yapmanız halinde primlerinizi düzenli olarak ödemeniz gerekiyor. Ancak siz peşin olarak ödemişseniz bu durumda sizi ilgilendiren bir sorun yoktur. Primlerinizi taksitli olarak ödüyorsanız ödemelerinizi mutlaka düzenli olarak yapmalısınız aksi takdirde sigortanız da iptal olabilir.

İlginizi çekebilir: Konut sigortası fiyatları

Olası bir savaş durumunda ya da ayaklanma gibi olayların yaşanması halinde meydana gelecek olan hasarlar konut sigortasını devre dışında bırakacaktır. Çünkü bu durumlar ister istemez konutunuzun zarar görme ihtimalini yükseltecek ve bunu da binlerce milyonlarca kişi tarafından yaşandığını düşünürseniz zaten sigorta firması bu durumu karşılayamayacaktır.

Nükleer madde kullanılması neticesinde bir patlama meydana gelmesi halinde konut sigortanız devre dışında kalacaktır.

Eşyalara ya da konuta ev sahibi tarafından bilerek ve isteyerek zarar verilmesi halinde konut sigortanız devreden çıkacaktır. Bazıları sigortadan para alabilmek adına bu yönteme başvurduğu da bilinmektedir. Ancak tespit edilmesi halinde konut sigortası devre dışında kalır.

Yangın olmaksızın sigortalı emtianın kavrulması, aydınlatma, ütüleme aletleri, lamba ve mum gibi nesnelerin temasından kaynaklanan hasarlar,

Elektrik tesisatından meydana gelen yangın ve benzer zararların oluşması halinde.

En önemlisi ise ek eşya teminatı verilmediği hallerde konut sigortası, eşyaları kapsamamaktadır. Eşyaların da dâhil edilmesi için mutlaka ek teminat belirtilmesi gerekmektedir.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz durumlar konut sigortanızı devre dışı bırakacaktır. Bunların dışında kalan konularla ilgili olarak ise konut sigortası evinizde meydana gelen zararları karşılayacaktır.

Konut Sigortası Avantajları

Konut sigortasının size sunacağı çok fazla avantaj vardır ve bu avantajlardan yararlanabilmeniz için sadece ev sahibi olmanız gerekmiyor. Kiracılarda konut sigortası yaptırarak eşyalarını güvence altına alabilirler. Konut sigortasının her ev için gerekli olduğunun altını çizmek doğru olacaktır.

01 Şubat 2020
106 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al