Araç Garantisi Nedir?

Araba garantisi, esasen, otomobildeki mekanik veya elektriksel bir arızadan sonra parça ve işçilik maliyetini karşılayacak bir sigorta poliçesidir. Sizi beklenmedik onarımlar için ödeme yapmak zorunda kalmaktan korumaya yardımcı olabilir ve sizi öngörülemeyen mali harcamalardan kurtarır.

Günümüzde otomobiller çok daha güvenilir olsa da, daha gelişmiş sistemlerle birlikte satışa çıkarırlar. Bu, pahalı olabilecek temel onarımlar için genellikle üretici tarafından onaylanmış bir servise geri dönmeleri gerektiği anlamına gelir.

Farklı koruma seviyelerine sahip çeşitli farklı garantiler mevcuttur. Bazı garantiler diğerlerinden daha fazla koruma sunar ve bazıları diğer garantilerin sunmayacağı belirli hususları kapsar.

Örneğin trafik sigortası ile kasko sigortasını birbirinden ayırmak gerekir. kasko sigortası sizin kendi aracınızda meydana gelebilecek sorunlarda devreye girerken trafik sigortası tamamen karşı tarafın maddi ve manevi hasarlarının karşılanmasını sağlar.

Aracınız için en güncel Ankara kasko sigortası teklifi ve trafik sigortası teklifi için hksigorta.com üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Genellikle, çoğu araba garantisi, düzeltilmesi genellikle pahalı olabilen tüm mekanik ve elektrik arızalarını kapsayacaktır. Üstelik pek çok araba garantisi de en az üç yıl pas görünümüne karşı garanti sağlayacaktır.

Hibrit ve Elektrikli Araçlarda Garanti

Pek çok hibrit ve elektrikli otomobil, müşteri güvenini artırmak için otomobilin aküsünde bir tür garanti verir. Hatta bazıları, belirli bir süre içinde pil kapasitesinin belirli bir seviyenin altına düşmesi durumunda, üretici tarafından onarılacağını veya değiştirileceğini garanti eder.

Aşınma ve yıpranma genellikle bir araba garantisi kapsamında değildir. Bu nedenle, garantiniz özellikle bu öğeleri kapsamadığı sürece lastikler, fren diskleri, ön cam silecekleri ve aşınacak diğer sarf malzemeleri gibi şeyler garanti kapsamında değildir.

Satışa sunulan her yeni otomobil bir garantilidir, ancak uzunluk ve kilometre koşulları üreticiler arasında farklılık gösterir. İlk garanti süresinin bitiminden sonra uzatılmış bir garantiyi almak mümkündür.

Garantiler kullanılmış arabalarda da vardır. Örneğin aracı satın aldığınız bayiden bir garanti alabilirsiniz.

Üretici garantisi, sıfır araçlara verilen bir garanti türüdür.  Her üretici farklı seviyelerde garanti sunabilirler, ancak genel bir kural olarak, çoğu yeni otomobil standart 5 yıllık 60.000 km garantiye sahiptir.

27 Mart 2021
82 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al