Oto Ekspertiz Nedir?

Bir araç almak istediğimiz zaman cebimizdeki paraya göre hareket ediyoruz ve doğru olan da bu şekilde oluyor. Bunun için insanlar sıfır bir araç alacak maddi birikimleri yoksa, o zaman rotayı daha düşük maliyetli olan ikinci el araçlara çeviriyorlar. İkinci el araç maddi açıdan daha düşük rakamlara mal oluyor olsa da aslında bu araçların kullanılmış olduklarını ve beraberinde de bir takım riskleri getireceğini bilmek gerekiyor. Bunun için mutlaka ikinci el araç alınacaksa o zaman güvendiğimiz kişi ya da yerlerden almalı bunlar mümkün değilse o zaman ekspertiz hizmeti alarak aracın geçmiş hasarlarının olup olmadığının kontrol edilmesi gerekiyor. Bir otomobilin motorundan tutunda kasasına varıncaya kadar hepsinin en güzel şekilde incelenmesi gerekiyor ancak günümüz şartlarında üretilen araçlara baktığımız zaman yüksek teknoloji ve bilgisayar kullanıldığı içinde bunu bir usta gözüyle tespit edebilmek neredeyse imkansız oluyor. Ekspertiz hizmeti alındığı zaman ise aracınızı baştan aşağıya kontrol ettirebiliyor ve bu sayede de alacağınız araçta riske girmemiş oluyorsunuz.  Peki oto ekspertiz raporu nedir?

Oto Ekspertiz Raporu

Ekspertiz raporu denildiğinde bunun çok geniş bir kapsamı içerisine almış olduğu biliniyor. Yani bir emlaktan tutun da sigortaya kadar pek çok alanda ekspertiz hizmeti sunulabiliyor. Otomobil sektöründe ise ekspertiz özellikle sigorta alanında çok fazla duyduğunuz bir terim. Yani gözünüzle görülmeyecek olan hasarların tespiti sonrasında alınacak olan hizmette bu şekilde uzman kişiler tarafından tespit edilmiş oluyor.

2. El Araç Alırken Ekspertiz Raporu Neden Önemlidir?

2. el araçlarda geçmiş çok önemlidir. Çünkü insanlar genelde ikinci el araçlarını satarken araçla ilgili olan sıkıntıları açık açık söylemiyorlar. Bu da aracı alacak kişinin kafasında soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor. Hatta soru işaretinden çok daha önemlisi de aracı hasarsız diye aldıktan sonra karşınıza sorunlu bir araç çıkabiliyor. Bunun içinde araç konusunda size deneyimli, teknik bilgisi olan, bilgisayar destekli kişi ya da firmalardan destek almanız doğru seçim olacaktır. Yeni aldığınız bir aracın motorunun hasarlı olması demek siz aracı ucuza bile almış olduğunuzu düşünseniz dahi motor için harcayacağınız para aracın gerçek değerinin üstüne çıkabilir. bu da sizin için çok doğru ve mantıklı bir konu olmayacaktır. 

01 Mart 2019
497 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al