Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Arabanıza Çarpanı Nasıl Bulursunuz?

Arabanıza Çarpanı Nasıl Bulursunuz?

Günün yorgunluğunu atmak için evinizden çıktınız ya da, evinizden gezmek için sokağa çıktınız anca bir de baktınız ki aracınız bıraktığınız gibi değil. Birileri aracınıza çarpmış ve kaçmış. Etrafta ise bu kişinin kim olduğunu anlayabileceğiniz sorabileceğiniz hiçbir kamera ya da kişi yok. Bu durumda ne yapabilirsiniz. Aracınıza çarpan kişiyi ne şekilde bulabileceksiniz ya da aracınıza vurdukları onların yanlarına mı kalacak. Bu gibi durumlarda genelde oluşan zararlar aracın sürücüsüne kalırdı. Bizde HK güvence olarak siz değerli müşterilerimizin böyle bir durumla karşı karşıya kalması halinde neler yapabileceklerini ayrıntılı bir şekilde anlatalım istedik. 

Eğer kaza yapmış ve orada bir kamera bulunmuyorsa bu durumda olay yerinde kamerası olan bir araç varsa bu sizin işinizi görecektir. Çünkü bazı araçlarda güvenliği artırmak için kamera sistemi kullanılıyor. İlk olarak onlardan destek talep edebilirsiniz. Eğer ki o araçta görüntüleri yakalamışsanız emniyetten bunun bilgilerini alabilirsiniz.

Zarar Veren Sürücü Belli Değilse Bu Durumda Ne Olacak?

Peki, böyle bir kamera da yok ve bu durumda aracınıza çarpan kişiyi tespit edemediniz. bu gibi durumda yapmanız gereken nelerdir. Bunlardan birincinin sigortanızın güvence hesabından zararınızın karşılanmasını talep etmek veya kasko sigortanız bulunuyorsa onu devreye almaktır. Araçlar için güvenliğin artırılması amacıyla güvence hesabı yapılabilmektedir.  Daha önce güvence hesabı yaptırılmamışsa bu durumda HK güvence ile iletişime geçmek size yardımcı olacaktır. 

Güvence Hesabı Nedir?

Güvence hesabı demek sigortadan yoksun olan kişilerin zararlarının karşılanmasını sağlayan bir sistemdir. Özellikle de yaralanma veya ölüm gibi nedenlerden dolayı meydana gelen bedensel zararların karşılanmasını sağlamaktır. 

Görgü Tanıkları

Aracınıza çarpanı kameralar çekmemiş ise bu durumda görgü tanıklarına ihtiyacını olacak. Eğer ki varsa bu durumda onlardan mutlaka beyanda bunmalarını istemelisiniz. Eğer ki aracınız kullanılamayacak duruma gelmiş ise çekici işlemleri için sigorta şirketini arayıp kendilerine ulaştıracağınız belgelerle birlikte hasar dosyasının açılmasını sağlamalısınız. Hasar ihbarı süresinin gecikmemesi önemli bir konudur. Aksi durumda sigorta şirketi geç ihbardan dolayı tazminat ödemeyi reddedecektir.

Yukarıda belirtildiği gibi aracınıza vurup kaçılması durumunda yapmanız gerekenler ayrıntılı bir şekilde belirtilmiştir.

23 Şubat 2019
175 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al