Anne Adaylarına Önemli Tavsiyeler

Anne Adaylarına Önemli Tavsiyeler

Hamilelikte dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında alınacak gıdalar gelir. Bu gıdalar çeşitli takviyelerle de güçlendirildiğinde daha sağlıklı bir gebelik dönemine girilmiş olunacaktır.

Şu an halende kadın ve bebekler üzerinde yapılmış ve yapılmaya devam edilmekte olan birçok araştırma konusu vardır. Bu konular çerçevesinde ele alınan sonuçlara göre kadınların da beslenmelerinde doğacak bebeklerinin sağlığına ciddi anlamda etki ettikleri görülebilmektedir.

Anne adayları lütfen bunları okuyun!

Bebeklerin anne karnındaki ağırlıkları aynı zamanda annenin hamileliğinde yedikleri besinlerle alakalı bir konudur.  Bu nedenle de sizin yediğiniz besinlerle bebeğinizin kilosu ve sağlığı da şekillenecektir. Anne adaylarına uzmanlar özellikle ara öğünler konusunda mutlaka düzgün bir şekilde alınmasını ve sağlıklı besin gruplarının tüketilmesini öneriyor. Gebe bir anne üç öğününü mutlaka düzgün yapmalıdır. Aralara serpiştirilecek olan ara öğünlerle de gün boyunca onu 5’ e çıkarmak en doğru beslenme şekli olacaktır. Bu sayede bebeklerinin de alması gereken besin gruplarından tüketmiş olurlar.

Bebeğinizin sizin karnınızda iken alması gereken en önemli şey demir maddesidir. Çünkü demir eksikliği bebeğinizin düşmesine neden olabilecek bir durumdur. Bu yüzden de et ve et ürünlerini mutlaka yemeniz bunların yanına da yeşilleri eklemeniz gerekiyor. Hamile bir bayan günlük kalsiyum miktarını da karşılaması gerekir. Kalsiyum deposu olarak bilinen süt, yoğurt, pekmez ve fındık gibi yiyecekler mutlaka tüketilmesi gerekmektedir.

Gebelik döneminde hatta bunun öncesinde folik asit çok önemlidir. Gebe kalmadan önce folik asit değerlerinizi ölçtürdüğünüzde aslında olabilecek birçok hastalığında önüne geçmiş olursunuz. Çünkü folik asit eksikliği durumunda bebeğinizin kemik ve omurilik gelişimi de sekteye uğrayacaktır.

Unutulmamalıdır ki; hamilelikte aşırı tüketimin yanı sıra yetersiz gıda alımı, yetersiz beslenme de önemli bir sorundur.

Hamile sigortası

Hamilelik Sigortası

Gebelik döneminde tedaviniz konusunda ne kadar doğru destek alabilirseniz kendiniz ve bebeğinizi o kadar iyi korursunuz. Hamilelik sigortası yaptırdığınızda istediğiniz kaliteli ve donanımlı bir özel hastane ve özel doktor tercih ederek ekstra bir ücret ödemeden gebelik takibinizi yapabilirsiniz. Gebelik döneminden önce yaptıracağınız sigortanız ile birlikte bebeğinizin daha sonrasında da tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmasına imkan tanırsınız. Bebeğiniz ömür boyu yenileme kapsamında olduğundan ilerleyen yaşlarda da daha kaliteli bir sağlık hizmeti alabilir.

10 Haziran 2020
265 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al