Kasko Sigortası ve Mini Onarım

Kasko Sigortası ve Mini Onarım

Mini Onarım Ne Demek?

Aracına kasko yaptıranların kaskonun süresi içerisinde yaşayabilecekleri küçük masrafların ücretsiz olarak karşılandığı ve suç oranı aranmaksızın yapılan işlemdir. Ancak mini onarımdan yararlanabilmeniz için mutlaka aracınıza kasko yaptırmanız gerekiyor.

Kasko yaptırmanız halinde aracınızda meydana gelebilecek olan ufak hasarlar kaskonuz bozulmadan mini onarım sayesinde ücretsiz olarak karşılanabiliyor. Ancak bunun için kasko içerisinde ek teminat olarak mini onarım olması gerekiyor. Mini onarım poliçeniz süresince devam eder ve poliçenizin bitimi ile birlikte sona erir. Standart bir kasko poliçesini düşündüğünüzde ek bir teminatla bu durumun belirlenmesi gerekir. Bunun içinde her kasko sigortasının bu hizmeti vermediğini söyleyebiliriz.  Aracınızın olması demek her daim ekstra masraf demek üstelik bazı uzak hasarlar ve arızalar var ki çok büyük olmasalar bile zamansız geldiklerinden dolayı can sıkıcı bir hale dönüşebiliyor. İşte bu noktada kasko da yaptırmış olduğunuz mini onarım teminatı devreye girerek bütçenizi sarsılmasına olanak vermeden ücretsiz bir şekilde hasarın karşılanmasını sağlıyor.

Özellikle kalabalık olan büyükşehirleri düşündüğünüzde burada araç sürmenin de her zaman bir risk olduğunu unutmamak gerekiyor. Kısacası bu riskler var olduğu sürece peşinizi hiç bırakmayacak ve ansızın gelecek. Bunun için kaskoda mini onarım için söylenecek tek kelime kurtarıcı niteliğindedir.

Kasko sigortası teklifi al Ankara

Mini Onarım

Aracınıza yaptırdığınız mini onarımın var olup olmadığını tramer üzerinden de kontrol edebilme imkanınız var. Bu şekilde ek bir teminat hazırlanmış mı hazırlanmamış mı görebiliyorsunuz. Kontrol ederken ise aracın plakası ve şase numarası sizden talep edilecek. Tramer yalnızca mini onarım için değil aynı zamanda aracın önceki hasar kaydının da öğrenilmesi için kullanılacak olan bir sistemdir. Bazı firmalar bu konu üzerine gitmeyerek mini onarım konusunda herhangi bir işlem yapmıyorlar. Siz tramerden bu durumu tespit etmeniz durumunda sigorta şirketinizle iletişime geçerek ek teminatın yaptırılmasını sağlayabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kasko aracınızın her türlü hasarlarını karşılıyor ancak bu hasar karşılama sonrasında hasarsızlık indiriminden yararlanamadığınız için bir sonraki yılda daha fazla para ödemek zorunda kalabiliyorsunuz. Bunun içinde bahsetmiş olduğumuz mini onarım sizin kaskonuzu bozmadan ufak hasarlarınızda destekçiniz olabilecektir.

06 Temmuz 2020
528 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al