Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Ankara Sigorta Trafik Sigortası

Ankara Sigorta Trafik Sigortası

Trafik sigortası bilindiği üzere motorlu taşıtların trafikte zorunlu olarak yaptırmaları gereken bir güvencedir ve herkesin mutlaka yaptırması şarttır. Ancak insanlar araçlarına trafik sigortası yaptırırken dikkat ettikleri önemli husus ise uygun fiyatla olmasıdır.  Trafik sigortasının zorunlu olması ve ücretlerinin de aynı paralelde yüksek olmasından kaynaklı olarak bazı insanlarında araçlarında trafik sigortası yaptırmadıkları bilinir ancak bu işlemin zorunlu olması ve yaptırılmaması halinde cezai işlem uygulanması da burada caydırıcı olarak uygulanmış olan bir yöntemdir.

Ankara sigorta trafik sigortası ya da bilinen adıyla konuşursak zorunlu trafik sigortasının amacı trafikte üçüncü şahıslara verilebilecek zararların karşılanması bu sayede hem sizi hem de karşı tarafı maddi olarak koruma altına almış olmaktır. Türkiye’de zorunlu olan bu uygulamanın her sigorta şirketinin kapsamında var olan bir hizmet olduğunu da biliyoruz. Bunun içinde sigorta şirketleri kendi bünyelerinde rakiplerinin de önüne geçebilmek adına trafik sigortalarına ekstra teminatlar eklemiş oldukları biliniyor. 

Ankara sigorta sizin sahip olacağınız trafik sigortanız ile birlikte Türkiye sınırları içerisinde daha rahat ve özgürce gezebilmeniz için gerekli olan ortamı oluşturur. Trafik sigortasının amacı sadece üçüncü kişilere verilen maddi zararların karşılanması değildir. Aynı zamanda sigortalı olan kişinin de haksız taleplere karşın hukuki olarak savunulmasını sağlar.

Ankara Sigorta Trafik Sigortası Hesaplaması

Trafik sigortası hesaplaması yapılırken bazı önemli ayrıntılar göz önünde bulundurulur. Teminatlar ise genel olarak Hazine Müsteşarlığı tarafından düzenlenmiş olduğundan dolayı her sigorta firmasının sunmuş olduğu bu hizmetin hesaplaması da birbirinden farklı olabilir. Bunun nedeninin ne olduğuna baktığımız zaman ise karşımıza bu kez ek teminatlar ve sürücü hakkında genel bilgiler çıkacaktır. Devlet 2014 yılında yapmış olduğu serbest fiyatlandırma ile birlikte hesaplama konusuna da farklılık getirmiştir.

Ankara Sigorta Trafik Sigortası fiyatları

Ankara sigorta serbest fiyatlandırma politikasının bir gereği olarak trafik sigortasında genel teminatlarla birlikte farklı ek teminatlarda uygulamış olduğundan dolayı ortaya farklı bir fiyatlandırma çıkabilmektedir. Her sigorta şirketinden alınan bu rakam farklı olacağından dolayı aracına trafik sigortası yaptırmak isteyen siz değerli müşterilerimiz bizimle iletişime geçerek en uygun trafik sigortası konusunda destek alabilir.

Trafik sigortası yapılırken farklı tekliflere açık olun!

Ankara sigorta trafik sigortası fiyatları belirlenirken bir diğer ayrıntı ise aracın genel durumudur. Etkenler arasında aracın yaşı, modeli ve sürücünün daha öncesinde bir hasar geçmişinin olup olmadığı önemlidir. Meslekte fiyatlara etki eden bir faktördür. Eğer ki trafik sigortasına dahil edilmek istenilen ekstra poliçeler varsa bunların hesaplaması da yapılarak farklı fiyatlar ortaya çıkarılabilir.

13 Şubat 2019
178 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al