Zorunlu Deprem Sigortası Nerede Yaptırabilirim?

Zorunlu Deprem Sigortası Nerede Yaptırabilirim?

Deprem sigortası zorunlu olan sigorta türlerinden bir tanesidir. Dolaysıyla Kat Mülkiyeti Kanununa göre bağımsız bölümleri olan ve tapuya kayıtlı görülen her özel mülkiyet ve yapının zorunlu olarak deprem sigortası yaptırması gerekir. Devlet tarafından zorunlu hale getirilen DASK olmayan yapılarda alım-satım ve kiralama gibi işlemlerin yapılmadığı gibi; elektrik, su ve doğal gaz gibi abonelikler de onaylanmaz. Bunun için resmi işlemlerde aksaklık yaşamamak istiyorsanız mutlaka DASK yani deprem sigortanızı yaptırmanız gerekir.

DASK’ın Amacı Nedir?

Zorunlu deprem sigortası poliçesi depremin ve deprem kaynaklı yer kayması, yangın, infilak ve tsunaminin neden olabileceği hasarlara karşı konutları güvence altına alıyor. DASK, konutu depremde hasar gören ev sahiplerinin, ister oturulamaz durumda ister kısmi hasarlı olsun, zararını en hızlı şekilde tazmin ederek yaşamın normale dönmesine aracılık ediyor. Bu da yaşadığınız o sıkıntı verici durumdan sonra sizin aslında ne kadar faydalı bir iş yaptığınızı ortaya koyabiliyor. DASK yaptırılması zorunlu olan bir sigorta olduğundan dolayı konut sahiplerinin de, konutlarının zorunlu deprem sigortasını yaptırmaktan ve yenilemekten sorunlu tutuluyor. Zorunlu deprem sigortasının her yıl yenilenmesi gerekiyor.

Peki, zorunlu deprem sigortası nerede yaptırabilirim?

Zorunlu deprem sigortasını yaptırabileceğiniz çok sayıda sigorta şirketi ve acenteler vardır. Hatta PTT şubelerinden ve bankalardan bile bu hizmeti alabilmeniz mümkündür. Ancak ben alacağımı hizmette profesyonellik arıyorum ve bu sayede kendimi güvende hissetmek istiyorum diyorsanız o zaman hksigorta.com sizin için en ideal sigorta teklifini sunacak ve dakikalar içerisinde işleminizin tamamlanmasını sağlayacaktır. DASK zorunlu olan bir uygulamanın çok daha ötesinde sizin yaşamınızı garantiye alabilmeniz konusunda da çok avantajlıdır.

Konut sigortası fiyatları Ankara

Türkiye bilindiği üzere deprem fay hattı üzerine konumlandırılmış. Bunu neredeyse gün aşırı meydana gelen artçı depremlerden anlıyoruz. Hatta daha da net bir şekilde anlayabilmemiz için daha önce olmuş büyük İstanbul ve Gölcük depremini de hatırlamak gerekiyor.

Depremin nerede ve ne zaman olabileceği tahmin edilmeyen ancak kendinizi güvene almayı gerektiren bir durumdur. Evinizi, işinizi, aracınızı ve sağlığınızı sigortalattığınızda ise olası deprem ve diğer olumsuzluklara karşı kendinizi güvenceye almış olursunuz.

10 Mart 2020
358 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al