Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Zamanı Gelmeden Trafik Sigortası Yapılır mı?

Zamanı Gelmeden Trafik Sigortası Yapılır mı?

Trafik sigortasının zorunlu bir uygulama olduğunu biliyoruz ve her araç sahibi markası ve modeli ne olursa olsun trafikte hareket etmek istiyorsa mutlaka trafik sigortasını yaptırması gerekiyor. Bazıları konu sigorta olduğunda vurdumduymaz bir şekilde hareket ederken bazıları da hassas bir şekilde hareket edebiliyor. Örneğin trafik sigortasının günü dolmadan yaklaştığında problem yaşamamak için sigortasını başlatmak isteyenler var. Sizde bu kişilerden biriyseniz bu durumda merak ediyor olabilirsiniz. Peki, zamanı gelmeden trafik sigortası yaptırılır mı yoksa yaptırılamaz mı? Merak ettiğiniz bu konuyu size açık bir dille anlatalım istedik. 

Tek tık yeter. Trafik sigortası teklifi Ankara

Zorunlu Trafik Sigortası

Trafik sigortasının zorunlu tutulmasının nedeni olası kazaların ve risklere karşı sizi ve karşı sürücüyü güvenceye almaktır. Siz ise kendinizi güvene alabilmek için yaptırdığınız gibi karşı sürücü de bu güvenden faydalanacaktır. Dolayısıyla olası bir kaza sırasında karşı tarafın aracına cebinizden para ödemeden yaptırmanız için trafik sigortası devreye girecektir. Bazı kazalar var ki küçük bütçelerle çözümlenebilirken bazıları için ciddi ödemeler yapmanız gerekir bu da durduk yere sizi bir hayli zorlayacaktır. Trafik sigortası her yıl yenilenmek zorundadır bu kanuni olan bir gerekliliktir. Trafikte seyreden her aracın er ya da geç mutlaka trafik sigortasını yaptırması zorunluluğu vardır. Hatta sigortanız olmadan aracınızla ilgili olan hiçbir resmi işlemi de yapamazsınız.  Örneğin aracınızı muayene ettiremezsiniz, alım satım yapamazsınız, trafikte bu şekilde yakalandığınız zaman aracınız parka çekilir, trafik kazası yaptığınız zaman kazanın boyutu ne olursa olsun siz cebinizden ödemek durumunda kalırsınız.

Trafik Sigortası Yenileme

Trafik sigortası 1 yıl süreyle güvence altına alır ve bu süre içerisinde yaşayacağınız sorunlarda devreye girer ancak bu 1 yılın sonrasında yenilemeniz şart. Başlığımızda merak ettiğiniz hususa geldiğimizde ise aracınıza yaptıracağınız sigorta için 1 yıl beklemek durumunda değilsiniz. Poliçenizin bitmesine 30 gün kala yaptırabilirsiniz. Yani sigortanızın günü dolmadan da yaptırabilirsiniz. Bu durumda eski sigortanız günü doluncaya kadar devam eder ve yeni sigortanız eskisi dolunca devam eder. Yani bu durumda önceden önleminizi almaktan başka bir şey yapmamış olursunuz. Böylelikle yeni sigortanız eskisi dolduğu zaman kendiliğinden devreye girer ve yine başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca güvenceye alır.

02 Şubat 2020
131 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al