Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Yurtdışı Seyahat Sigortası Neden Önemlidir?

Yurtdışı Seyahat Sigortası Neden Önemlidir?

Artık bizim ülkemizden de dünya turları giderek ilgi görmeye başlamış ve pek çok insan tatilini değerlendirmek ya da kısa sureli iş gezileri için yurtdışını tercih etmektedirler. Yurtdışına çıkmak eğlenceli ve keyiflidir. Ancak eğlencenizin de kesintiye uğramaması gerekir. Özellikle farklı bir ülkede olmak demek o ülkenin koşullarına tam olarak hakim olmamak anlamına geleceği içinde gittiğiniz ülkede neyle karşılaşmanız gerektiğini de bilemezsiniz. Seyahatiniz sırasında yaşayacağınız bir sağlık problemi ise istenilecek en son durumlar arasında gösterilebilir. Başka bir ülkede hastalanmak ya da kazayla karşı karşıya kalmak sizi maddi olarak sıkıntıya düşürebilir lakin bunun ortadan kalkması içinde yurtdışı seyahat sigortası gerekli bir ihtiyaçtır. Bu sayede kendinizi ve sağlığınızı güvence altına almış olursunuz. 

Yurtdışı Seyahat Sigortası

Türkiye sınırları dışına çıkmanız gerektiği zaman seyahatlerinizde size kolaylık sağlayacak olan bir sigorta türüdür. Geziniz sırasında beklemediğiniz bir şekilde meydana gelebilecek olan kazalardan ya da hastalıklardan sizin korunmasını sağlayacak ve güvence altına alacaktır. Bazı ülkeler yurtdışı seyahat sigortasını zorunlu tutmuşlar ve vize başvurusu sırasında istenilen belgeler arasında tutmuşlardır. Bunun için bu insanların başvurmadan önce mutlaka ne kadarlık bir sure için sigortalanmak istiyorlarsa bunu belirtmeleri gerekir. 

Tatile çıkarken en son istediğimiz şey tatsız anılardır. Oysa karşılaşabileceğimiz aksilikler sonucu istemediğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Bu tarz beklenmedik olaylara karşı tedbirli davranmak her zaman avantaj sağlar. Her ülkenin kendine özgü sağlık sistemi vardır ve o ülkede yaşayacağımız sağlık sorunlarına karşı önceden yaptıracağımız seyahat sigortamız bizi hem maddi olarak koruma altına alır hem de en iyi şekilde tedavi görmemizi sağlar.

Yurtdışı Seyahat Sigortası Süresi 

Yurtdışı seyahat sigortasında sure tamamen sigortalıya bağlı bırakılmıştır. Diğer sigortalarda olduğu gibi yıllık zorunluluğu yoktur. Amacı sizin seyahatiniz surecinde güvence altında olmanızı sağlamak olduğu içinde seyahatinizin suresi kadar yaptırabilirsiniz.  Eğer siz sıklıkla ülke dışına çıkıyorsanız ya da planladığınız başka bir geziniz varsa daha uzun süreli sigorta yaptırabilirsiniz.

Seyahat sigortası yaptırmak zorunlu mu?

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi yurtdışına çıkışta vize talep eden kişiler bazı ülkelere başvuru esnasında sigortalı olmak zorundadır.

16 Ocak 2020
106 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al