Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hesaplama

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hesaplama

Tamamlayıcı sağlık sigortasının amacı olası bir sağlık sorunu ya da kaza durumunda sizin hayatınızı güvenceye almaktır. Hesaplama yapılırken ise bir takım yöntemler izlenir. Dikkate alınacak olan ilk konu yatarak veya ayakta tedavi seçeneklerinden hangisini talep edildiğidir. Hesaplama yapılırken bu seçeneklere göre belirleme yapılır. Teminatınızın içeriğine göre ödeyeceğiniz primde belirlenmiş olacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortasında limitsiz yatarak tedavi ve yenileme garantisi vardır. 10 defa ücretsiz ayakta tedavi uygulaması yapılacaktır

 Yatarak tedavi için ise aşağıdaki hizmetler verilir.

  • Yoğun bakım
  • Kemoterapi
  • Işın tedavisi
  • Küçük müdahale giderleri
  • Özel oda ve refakatçi giderleri

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neye Göre Hesaplanır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmek için kişinin mutlaka aktif bir şekilde çalışıyor olması ön planda tutulur. Meslek ve cinsiyet gibi faktörlerde hesaplama sırasında göz önünde bulundurulur. Eğer sigortalanacak olan kişi çalışıyorsa ve SGK primleri düzenli bir şekilde ödeniyorsa böyle durumda eş ve çocukları için ayrı bir prim hesaplaması yapılır. Yatarak tedavi içinde doğum teminatı da vardır. Son olarak ise ek poliçenin olum olmaması dikkate alınacaktır.

Hangi Yaş Gruplarında Prim Uygun Çıkar?

Tamamlayıcı sağlık sigortası 18–60 yaş arasını kapsar. Bunun içinde başvuru sırasında yaş önemlidir. Poliçe hazırlanırken üzerinde nasıl ödeme yapılacağı ve taksitlerin ne kadar ve ne şekilde olacağı belirtilmek durumundadır. Tamamlayıcı sağlık sigortası 1 yıllık süreyi kapsar ve en önemlisi de sigortanın başladığı tarihten önceki hastalıklar sigortanın kapsamı içerisine alınmaz. Bunun için henüz başınıza bir iş gelmeden ya da yaşlanmadan önce tamamlayıcı sağlık sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. 

Fiyatlar Neye Göre Hesaplanıyor?

Tamamlayıcı sağlık sigortası her yıl yenilenmek zorundadır ve hesaplamalarda her yıl düzenli bir şekilde yapılır. Sigortanıza yapacağınız ek teminatlar ise fiyatın artmasına neden olur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Kişinin Yaşadığı İl Önemli Midir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında bulunduğunuz şehir önemlidir. Çünkü büyükşehirlerde riskin büyük olması bu sigorta fiyatlarının da yüksek olmasını sağlayacaktır. 

HK Güvence olarak bizimle iletişime geçtiğinizde tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve kapsamı hakkında bilgi alabilirsiniz.

24 Mart 2019
175 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al