Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Yeni Doğan ve Bebek Sağlık Sigortası

Yeni Doğan ve Bebek Sağlık Sigortası

Sigorta firmaları doğum sigortasını planlarken gebelikte dokuz aylık süre için güvence oluşturmayı hedefler. Anne bu sigorta sayesinde teknolojisi yüksek olan konforlu özel hastanelerde doğum yapabilir. Doğum sigortası hamilelik içerisinde rutin kontrolleri, tahlilleri ve doğum masraflarını karşılar. Doğum ister sezaryen olsun ister normal doğum ikisi de sigorta kapsamı içerisinde yer alır.

Doğum sonrasında bebeğin ilk muayenesi ve ilk tetkiklerinin masrafları doğum sigortanız tarafından karşılanır ancak doğum sonrasında oluşabilecek sorunlarda doğum teminatı kapsamında yer almaz. Örneğin bebeğinizin doğumu gerçekleşti ve kuvöze alınması gerekti bu durumda kuvözdeki tedavi masrafları doğum sigortanız kapsamında değildir. Doğum sonrasındaki risklerin kapsam içerisine alınmasını istiyorsanız o zaman yapılması gereken şey ise yeni doğan sağlık sigortasıdır.

Eğer sizde bir anne ve baba olarak doğum sonrasında bebeğinizin de sigortalı olmasını istiyorsanız o zaman yeni doğan sigortası yaptırmanız gereli olacaktır. Yeni doğan teminatı yalnızca özel sağlık sigortasına eklenebilecek olan bir güvencedir ve dolayısıyla tamamlayıcı sağlık sigortasında yeni doğan sigortası yoktur.

Hksigorta olarak biz 15 sigorta şirketinden bebeğinizin sağlığını kapsam içerisine alacak teklifleri alıyor, anlaşmalı özel hastanelerle ilgili ayrıntılı bilgileri size ulaştırıyoruz. Bebeklere tek başına tamamlayıcı sağlık sigortası da düzenleyebiliyoruz. Anne ya da baba ile birlikte şartı olmadan.

Sitemiz üzerinden online teklif alabileceğiniz gibi diğer iletişim kanallarımızdan da bize ulaşabilirsiniz.

Yeni doğan Sağlık Sigortası Ne Demek?

Yeni doğan sigortası kapsamında annenin doğum teminatı satın almış olması göz önünde bulundurularak yeni doğan sigortası teminatı da buraya eklenebiliyor. Belli bir limit karşılığında bebek hastanede bulunduğu tüm süre içerisinde güvence altında olur ve ekstra bir ücret ödemezsiniz.

Yeni doğan sigortası kapsamında alacağınız hizmetler ise aşağıda belirtilmiştir.

  • Hemşire takibi
  • Doktor takibi
  • Aşı
  • Küvöz masrafları
  • Laboratuvar testleri
  • Kalça ultrasonu,
  • İşitme testi
  • Fenilketonüri testi

Yeni doğan sigortası teminatları limit dahilinde yapılır ve bu da bebeğinize yapılan muayeneler bu limitin zerine çıkması halinde teminatta sona ermiş olur. Bebeğin bundan sonraki sağlık masrafları için güvence alınması isteniyorsa bu durumda anne ya da babanın tamamlayıcı sağlık sigortası gibi sigorta yaptırabilirler.

05 Kasım 2019
156 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al