Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Türkiye’de Ortalama Araba Sigorta Fiyatları

Türkiye’de Ortalama Araba Sigorta Fiyatları

Trafik sigortası araç sahibi olan herkesin yaptırmak zorunda olduğu bir güvencedir. Bu güvence olmadan aracın trafiğe çıkışı veya satışı yasaktır. Bunun için mutlaka aracınız varsa sigortasını gününde yaptırmanız gerekir.  Trafik sigortasının amacı sizi olası kazalardan korumak değil kaza sonrasında ortaya çıkan zararlardan korumaktır. Dolayısıyla trafik sigortası üçüncü şahısların zararlarını karşılıyor gibi görünse de aslında sizin o anda cebinizden para çıkmasını önlediği gibi stres yaşamamanızı da sağlıyor. Bir sürücünün kendi aracında meydana gelebilecek olan zarar zaman içerisinde telafi edilebilir. Ancak başkasına verilen zararın mutlaka bir an önce telafi edilmesi gerekecektir. Bunun için trafik sigortası bir anlamda sizi güvence altına alan bir sigortadır.

Trafik sigortasını yaptırmak zorunludur ancak sigorta fiyatlarının yüksek olması da ister istemez sürücüleri düşündürüyor. Sürücü aracına sigorta yaptırmak ile yaptırmamanın arasında kalıyor. Emin olabilirsiniz ki zorunluluk olmazsa Türkiye’de aracına sigorta yaptırmayanların sayısında inanılmaz bir artış olacaktır. 

Zorunlu Trafik Cezası Yaptırmamanın Cezası

Trafik sigortası zorunlu olduğu için yaptırmayanlara bir takım cezaların kesildiğini de bilmek gerekiyor. Üstelik bu cezaların hatırı sayılır olması da çok önemli. Bir sürücü sigortasız aracıyla kaza yaptığında karşı sürücünün tüm masraflarını ödemek zorunda kaldığı gibi aynı zamanda aracına kesilecek cezalarla da karşı karşıya kalacaktır.

Trafik sigortası fiyat hesaplaması için TIKLAYIN!

Trafik Sigorta Ücretleri Ne Kadar?

Son düzenlemeyle birlikte Türkiye’de gerçek anlamda trafik sigortalarında fiyat artışı yaşanıyor. Buna göre henüz ilk kez sigorta yaptıracak olan birisi tahmini olarak bin liranın üzerinde bir ücret ödemek gerekiyor. Bu rakamı ödememek için kendi üzerine araç almak istemeyen sürücü sayısının da çok fazla olduğunu biliyoruz. Aşağıda tahmini olarak Türkiye’de aşağı yukarı trafik sigortası fiyatları paylaşılmıştır. Çıkabilecek en uygun fiyatlardır.

Türkiye Geneli Araç Sigorta Ücretleri

  • Kademe 2.015 TL
  • Kademe 1.612 TL
  • Kademe 1.209 TL
  • Kademe 809 TL
  • Kademe 685 TL
  • Kademe 565 TL
  • Kademe 444 TL

Trafik sigortasını başlatan bir kişi eğer 1 yıl içerisinde kaza yapmazsa o zaman ikinci yıldan itibaren hasarsızlık indirimi alacaktır. Dolayısıyla bu rakamlar kişiden kişiye değişecektir.

03 Mart 2020
76 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al