Trafik Sigortaları Cam Hasarlarını Karşılar mı?

Trafik Sigortaları Cam Hasarlarını Karşılar mı?

Daha önceden de çoğu kez hatırlattığımız gibi trafik sigortası isteğe bağlı olmayan bir sigorta türüdür. Bunun için trafikte seyir halinde olan her araç mutlaka yaptırmak zorundadır. Trafik sigortasının amacı üçüncü kişilere verilecek olan zararın güvence altına alınmasını sağlamak buna göre suçlunun durumuna göre hasar da karşılanır. Bir sürücü eğer ki yeni bir araç almışsa ilk yapması gereken trafik sigortası olmak durumundadır. aksi takdirde trafik sigortası yaptırmamanın cezai sorumluluğu ile karşı karşıya kalacaktır. Sürücüler trafik sigortası yaptırırken artık şirketlerin kendileri için sunmuş oldukları ek teminatlara ve de farklı kampanyalara da bakıyorlar. buna göre merak edilen konulardan birisi de trafik sigortasında cam kırılma durumunda hasarın karşılanıp karşılanmadığı olmuştur. Yani bir kaza yaptınız ve aracınızın camı kırıldı bu camın karşılanması ne şekilde olacaktır.

Cam Kırılması Durumunda Trafik Sigortası

Bir aracın başına kaza yalnızca hareket halindeyken gelmez. Aracınız park halindeyken de aksilikler gelip sizi bulabilir. Mesela aracınızın camı bir nedenden dolayı kırılabilir ve bu durumda pek çok kişinin başına gelmiştir. Böyle bir durumda eğer ki kaskonuz varsa kasko zaten sorgusuz sualsiz onu yenileyecektir. Hatta bazı kasko şirketleri cam kırılmasına ilişkin sürücülerin kasko sigortalarını da bozmuyorlar. Eğer aracınızın kaskosu yok ve sadece trafik sigortası varsa o zaman kırılan camı kendiniz yaptırmak gibi bir durumla karşı karşıya kalırsınız. Çünkü zorunlu trafik sigortası ek bir teminat yapmadığınız sürece aracınıza dair hiçbir masrafı karşılamayacaktır. Buda cam kırılmasına karşı sigorta kapsamı içerisinde değilsiniz denilebilir.

Aracınızın başına gelebilecek herhangi bir hasarı trafik sigortanız karşılamadığını düşünürsek bunun için kasko sigortasının da bir anlamda zorunlu olduğu karşımıza çıkıyor. Özellikle de günümüz şartlarında ve kalabalık şehirlerde araç kullanmak zorunda olan kişilerin kasko sigortası yaptırması gerekiyor. Hatta yeni araçların teknik aksamlarının oldukça pahalı olduğu göz önünde bulundurulduğunda hangi şehide olursanız olun aracınızın karşılaşacağı bir hasar durumunda cebinizden ciddi paralar çıkabilir bunun içinde kasko sigortası olmazsa olmazlardandır.

HK Güvence olarak biz sizin için sunduğumuz hizmetlerimizde kasko sigorta, trafik sigortası ve hayat sigortası seçeneklerini ön planda tutarak toplu maddi külfetten sizi kurtarıyoruz.

06 Mart 2019
1.035 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al