Trafik Sigortasını İnternetten Almak Güvenli mi?

Trafik Sigortasını İnternetten Almak Güvenli mi?

Ödeme sistemlerindeki değişiklik bizim alışkanlıklarımızı da kökten değiştirdi. İnsanlar artık pek çok hizmeti internet üzerinden alabildiği gibi sigorta hizmetlerini de internetten alıyorlar. Değişen dünya düzeni insanları bu alana doğru mecburi olarak yönlendirirken avantajları ve dezavantajları da gündemi koruyor. Peki, her şeyi internetten yapıyoruz ama sigortamızı internetten yaptırmak ne kadar güvenlidir?

İnternet Sitelerinin Güvenilirliği Nasıl Anlaşılır?

Bu sorunun yanıtını verebilmek için öncelikli olarak hizmet alacağınız sitenin güvenirliğinden emin olmalısınız. Bunun içinde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta sitenin kurumsal görüntüsünün olup olmadığıdır. Site içerisinde kullanılan görseller ve içerikler özenilmemiş ve kötü bir tasarıma sahiptir. Aslında yazıların içerikleri bize bir anlamda yol gösterici olmalıdır. Bunların yanı sıra internet sitesinin güvenli olduğunu gösteren sertifikalar vardır. SSL denilen bu sistem sayesinde güvenli siteler kendisini belli eder. Bu anahtar belli başlı şartları yerine getiren sitelere verilir ve SSL’si olmayan bir siteden alışveriş yapmak pek mantıklı olmayacaktır. 

Trafik sigortası fiyat teklifi Ankara

İnternet Sitesinin Güvenlik Sertifikasının Olduğunu Nasıl Anlarım?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz sertifikanın anlaşılabilmesi yapmanız gereken şey adres çubuğundaki kilit simgesidir. Yani siteyi sorguladığınızda http yerine https yazması gerekir. Bunun haricinde özellikle ödeme ve kişisel bilgilerin girilmiş olduğu bölümlerin sertifikalı olup olmadığının kontrol edilmesi de önemlidir.

Trafik sigortası teklifinizi Hksigorta.com’dan alın!

Anında sigortanızı yaptırın ve trafikte sigortanızla ilgili sizi sıkıntıya düşürecek sorunlardan uzaklaşın.

İnternet Üzerinden Trafik Sigortası Aldığımda Çıktısını Almalı mıyım?

İnternet üzerinden sigorta yaptırılması halinde genelde firmalar size mail ile poliçenizi gönderir. Eğer siz trafikteyken poliçeniz yanında olmadan trafikte yakalanırsanız bu durumda sıkıntı yaşamazsınız. Ancak kaza halinde sıkıntılar olabilir. Özellikle de tutanak bilgilerinin doldurulması sırasında bilgileriniz yanınızda olmayacağından dolayı beklemek durumunda kalabilirsiniz. Tutanağınıza internet üzerinden ya da elinizdeki faturanızdan ulaşmanız gerekir. Bunun için kaza tespit tutanağını eksiksiz olarak doldurabilmek için yanınızda çıktısının olması mantıklı olacaktır.

Trafik sigortası ya da kasko sigortası yaptırmak için eskiden bir sigorta firmasına gitmeniz gerekiyordu ancak günümüzde buna gerek yoktur. Güvendiğiniz her firmadan sigorta hizmeti alabilirsiniz. Bunu da internetten yapmanızda herhangi bir mahsur yoktur.

02 Mart 2020
732 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al