Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası

Trafik Sigortası Yaptırmama Cezası

Trafik sigortası yaptırmamanın belli oranda cezai yaptırımları olacaktır. Bunun içinde son dönemlerde artan sigorta fiyatları sürücüleri zorlayınca onlarda doğal olarak acaba sigortamı yaptırmazsam ne olur gibi bir yaklaşım içerisine girdiler. Şimdi öncelikli olarak belirtmemiz gereken şey trafik sigortası sizin isteğinize bırakılmış olan bir uygulama değildir. Bunun içinde acaba yaptırmalı mıyım ya da yaptırmamalı mıyım? Gibi bir düşünce içerisinde olmak yanlış olacaktır. Bir aracınız varsa o zaman mutlaka trafik sigortasını yaptırmanız gerekiyor. Bu makalemizde de konunun hassasiyetine dayanarak siz değerli müşterilerimiz için trafik sigortası hakkında kafanızdaki soru işaretlerini giderelim istedik.

Trafik Sigortası Zorunlu mu?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi trafik sigortası zorunlu olan bir uygulamadır ve sizin ihtiyacınız olup olmadığınıza bakılmaz. Eğer ki bir kişi benim sigortaya ihtiyacım yok derse o zaman büyük bir yanılgı içerisine de düşmüş olacaktır. Çünkü amacı karşı tarafa verilmiş olan bir hasar durumunda hasarın bedelini karşılamaktır.

Trafik Sigortası Yapılmazsa Ne Olur?

Gelelim bu sigortayı yaptırmadığınız zaman neler olabileceğine. Öncelik belirtelim 2019 yılı itibariyle aracınıza sigorta yaptırmamanız 108 TL olarak belirlenecektir. Bunu 15 günlük bir süre içerisinde yatırdığınızda ise %25 oranında bir indirim hakkı kazanırsınız. Tutar ise 81 TL olacaktır. Fakat siz bu cezayı yediğinizde ise artış iş işten geçmiş oluyor ve arkasından bir takım cezalarda işleniyor. Örneğin aracınızı trafik sigortası olmadığında doğrudan otoparka çekiliyor ve siz de aracınızı çıkarabilmek için yeni yollara başvuruyorsunuz. İlk olarak size ceza kesiliyor sonrasında ise aracını otoparka çekiliyor. Alabilmeniz için cezayı ödemeniz şart sonrasında ise aracınızı diğer eksiklikleri de belirlendikten sonra tekrar aracınıza sahip olabiliyorsunuz. Bu işlemler kısa sürüyor lakin işlemlerin gerçekleşmesi için yüklü paraya ihtiyacınız olacak.

Sizinde sigortayı yaptırmamanızın nedeni paranızın olmadığından olduğunu düşünürseniz bunların hepsinin toplamı ve yeniden sigorta yaptırmak size çok daha ciddi bir rakama patlayabilir.

Trafikten Men

Trafik sigortasını yaptırmamanın nedenlerinden birisi de aracın men edilmesidir. Aracınız trafikten men olduğu zaman trafikte yakalandığı anda çekilecektir.

İşte yukarıda saydığımız tüm konularla ilgili olarak sorun yaşamak istemiyorsanız mutlak sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.

06 Haziran 2019
546 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al