Çocuklarda Egzama Tedavisi

Çocuklarda Egzama Tedavisi

Egzamalı çocukların çoğu ebeveynleri egzama alevlenmelerini kontrol etmek ve önlemek için temel tedavileri bilir. En iyi çabalarına rağmen çocuklarının egzaması devam edebilir.

Egzama Tedavisinin Yaygın Yolları

Çocuğunuzda sık sık egzama alevlenmeleri varsa, kısa süreli düşük veya orta etkili steroid merhem veya Elidel veya Protopic gibi steroidal olmayan egzama ilacı kullanarak onları kontrol etmeye çalışıyor olabilirsiniz. Egzama alevlenmeleri sırasında çocuğunuzun diğer topikal ilaçlarının üzerine nemlendirici sürmek veya bunları günün diğer saatlerinde uygulamak da yaygındır. Bir nemlendiricinin üzerine sürerseniz steroid krem ​​veya merhem işe yaramayacaktır.

Her gün ve banyodan veya duştan çıktıktan sonraki üç dakika içinde bir nemlendirici kullanmak, banyoda veya duşta sıcak su kullanmaktan kaçınmanın yanı sıra egzama alevlenmelerini azaltabilir.

Bazı doktorlar, özellikle yatmadan önce kaşıntıyı kontrol etmeye yardımcı olmak için ebeveynlerin çocuklarına Benadryl veya Atarax gibi bir antihistamin vermelerini önermektedir. Aynı tavsiye, köpük banyosu, toz akarları, gıda alerjileri, aşırı ısınma ve terleme, yünlü ve polyester giysiler gibi bilinen tetikleyicilerden kaçınmak için de geçerlidir.

İlginizi Çekebilir: Ankara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Doktorlar, çocuğun Atopiclair gibi steroidal olmayan bir krem ​​veya losyon denemesini veya kontrol edilmesi zor alevler sırasında ıslak pansuman veya ıslak-kuru pansuman kullanmasını önerebilir.

Egzama kontrolü bazen bir egzama tedavi planını takip etmemek, anlamamak veya yaptırmamakla ilgili olsa da, bazı çocuklar sadece kontrol etmesi zor egzamaya sahiptir. Yeni tedaviler deneyerek, bir pediatrik dermatolog bu çocukların egzamalarını kontrol altına almalarına yardımcı olabilir, ancak genellikle daha fazla eğitim egzama alevlenmelerini önleyebilir ve tedavi edebilir.

Staph Enfeksiyonları ve Egzama

Çocuğunuzun egzaması varsa, ikincil bir deri enfeksiyonu olabileceğini de düşünebilirsiniz. Çocuk doktorunuz, çocuğunuzun cildi kırmızıysa ve üzerinde bal rengi kabuklar, iltihap dolu kabarcıklar varsa veya ıslak ve ağlamaklı görünüyorsa özellikle bakteriyel bir enfeksiyondan şüphelenecektir.

Çocuğunuz zaten antibiyotik kullanıyorsa ve cildi hala enfekte görünüyorsa, o zaman cildinde MRSA bakterisi olabilir ve enfeksiyonu kontrol altına almak için Bactrim veya Klindamisin gibi farklı bir antibiyotiğe ihtiyaç duyabilir. Bir cilt kültürü ayrıca çocuğunuzun egzamasının bakteriyel bir enfeksiyonla komplike olup olmadığını ve hangi antibiyotiğin onu tedavi etmeye yardımcı olacağını belirlemeye yardımcı olabilir.

24 Şubat 2021
111 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al