Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Trafik Sigortası Sorgulaması

Trafik Sigortası Sorgulaması

Araç aldığınızda ilk olarak yapılması gereken işlem trafik sigortasıdır. Dolayısıyla hem sizin için hem de aracınız için mühim bir zorunluluk olan trafik sigortasını da sonraki süreçte daima kontrol altında tutmanız gerekir. Çünkü günlük yaşam telaşına kapıldığınız ve trafik sigortanızı unuttuğunuzda bu bir mazeret olarak kabul edilmez ve cezayı kabul etmiş olursunuz. Trafik sigortası sorgulama işlemi genellikle insanların aklına gelmeyen bir yöntemdir. Çünkü bilinen şey sigorta acentesi sigorta işlemini yapar ve bir yılın sonunda bitme vakti geldiği zamanda uyarılarak yeniden yapılması sağlanmış olur. Ancak olur ki sigorta acentesi kapatması ya da unutması halinde de bu size daha da çok pahalıya patlayabilir. HK Sigorta olarak biz her zaman müşterilerimize bu hizmeti ve desteği sunduğumuz için bizimle çalışan müşterilerimizin tamamı trafik sigortası ve sorgulaması konusunda bize güvenmişlerdir. Yılların bilgi, birikim ve tecrübesine dayanarak bizde firma olarak gerekli olan çalışmalarımızı yaparak müşterilerimizin kasko ve trafik sigortasının yanı sıra hayat sigortaları konusunda da mağduriyet yaşamamasını sağlarız.

Trafik sigortası sorgulama işlemi yalnız yukarıda bahsettiğimiz durumla ilgili değil yeni bir araç alırken de önemli bir konudur. Çünkü trafik sigortası bir aracın son hali hakkında tüm bilgilere sahiptir. Aracın o zamanki sahibinin yaptığı tüm işlemler sigorta firması tarafından kayıt altında olacağı için araçla ilgili tüm bilgilere de online olarak ulaşabilirsiniz. 

İnternet üzerinden yapılabilecek trafik sigortası sorgulaması sayesinde adres bilgilerine ulaşabilirsiniz. Üstelik E-devlet üzerinden yapacağınız için tüm işlemleriniz de daha güvenli oluyor. Sorgulama işleminin yapılabilmesi için sorguladığınız aracın ruhsatı yeterlidir. 

Trafik Sigortası Sorgulama İşlemi

Önceden bir araç aldığınız zaman hemen sigortasını yaptırır ve size verilen belgeyi de sürekli olarak yanınızda bulundurmanız istenirdi. Ancak günümüzde online sorgulama yapılabildiği için bu belgeye ihtiyaç duyulmuyor. Oturduğunuz yerden Türkiye’nin neresinde olursa olsun güvendiğiniz bir firmayı arayarak online trafik sigortası yaptırabiliyor ve sonrasında sisteme işlenmesini sağlıyorsunuz. Dolayısıyla yanınızda bu belge olmadan da sistem otomatik olarak tanıdığı için sigorta bilgileriniz de oluşturulmuş oluyor. Bu da size çok kısa zamanda ve zahmetsizce sigortanızı yapabilme ve kullanma imkanı sağlıyor.

08 Mart 2019
159 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al