Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Trafik Sigortası Genel Şartları Kapsamı Dışındaki Durumlar

Trafik Sigortası Genel Şartları Kapsamı Dışındaki Durumlar

Zorunlu Trafik sigortası her aracın yapmakla mükellef olduğu uygulamalardan bir tanesidir. Yapılmaması halinde ise bazı cezai yaptırımlar uygulanabilir.  Trafik sigortası güvence verirken genel şartların dışında kalan birtakım hususlarda vardır. Bu hususlar ise şu şekilde belirtilebilir.

 • Hareket halinde olmadan herhangi bir hasara oluşması durumu,
 • Araç sahibinin sigorta firmasından herhangi bir şartla talep edebileceği tazminatlar.
 • Araç sahibinin; eş, çocuk, akraba ve beraber yaşadıkları kardeş ve yakınlarına verilecek herhangi bir hasardan dolayı istenecek talepler,
 • Herhangi bir kaza durumunda, kazadan dolayı zarara uğrayanların kişisel eşya, çanta vb. haricinde araç içerisinde ya da araca bağlı römork, treyler gibi yerlerde taşınacak materyallerin hasara uğraması sonucu bunların mal sahiplerinin araç sahibinden talep edecekleri maddi karşılıklar.
 • Manevi tazminatlar.
 • Araç sahibinin Kara yolları Trafik Kanunu gereğince, sorumluluk sahibi kişi veya kişilerden bekleyeceği ve onlara yönelik olacak talepler
 • Araç sahibinin aracına, bu araca bağlı olarak çekilen römork ve yarı römorklar ya da herhangi bir şekilde çekeceği farklı bir araca yönelik oluşacak hasarlar nedeniyle maddi talepte bulunulması.
 • Tüm motorlu taşıtlarla alakalı olmak üzere sektörel hizmetler gerçekleştiren kişi veya iş yerlerine, emanet, tamirat, servis, ticaret veya araç iç ya da dış aksamında tadilat tamirat yapılması için ya da bunlara benzer herhangi bir amaçla terk edilen aracın yol açacağı hasarlarla ilgili tüm talepler.
 • Aracın, gerekli makam ve mercilerce onay verilmiş motor sporlarında bulunması ya da bu spor dalına katılanlara refakat etmesinden dolayı ortaya çıkabilecek hasarlara karşı yapılacak talepler.
 • Oto hırsızlığına maruz kalmış araçların yol açacağı trafik kazaları ve bu kazalar sonucu araç sahibinin mesuliyetinin olmadığı hasarlar ile mevcut aracın hırsızlık yolu ile alındığını bilerek araçta bulunan kişilerin herhangi bir kazaya maruz kalmaları sonucunda isteyebilecekleri taleplerle aracı çalan veya gasp edenlerin talepleri.
 • Motosiklet ve türevlerinin sebep olacağı kazalardan doğan hasarlara karşın talepler.

Trafik sigortası teklifi al Ankara

Yukarıda belirtilmiş olan maddelerde dolaylı oluşmuş olan zararlarda talep edilecek tazminatlar trafik sigortası genel şartları dışında tutulmuştur.

22 Nisan 2020
54 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al