Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Bilmeniz Gerekenler

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Bilmeniz Gerekenler

Tamamlayıcı sağlık sigortası geniş bir tedavi kapsamı sağlayabilecek güvencedir. Uygun bir sigorta şirketinden doğru seçilecek olan bir teminat sonrasında hayatınızı güvence altına almış olursunuz. Tamamlayıcı sağlık sigortasında bilinmesi gereken birtakım faktörler vardır. Bunlar aşağıdaki gibi belirtilmiştir.

Sigortada Bekleme Süresi

Tamamlayıcı sağlık sigortası yapıldıktan sonra hemen sağlık hizmetinden faydalanılmaz. Bunun için bekleme sürecinin olması gerekir. Bu süre sigorta şirketi tarafından belirlenir ve genelde 3 aylık bir bekleme süreci olur. Bunların dışında bir süre ise teminatlarla belirtilir ve genelde bu da tamamlayıcı sağlık sigortasının fiyatlarını etkileyebilecek faktörlerdendir. Tamamlayıcı sağlık sigortasını başlattıktan sonra tekrar bekleme süresini beklemek zorunda olmazsınız ve sigortanız devam ettiği sürece sağlık hizmeti almaya devam edersiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyat teklifi

Tamamlayıcı sağlık sigortası yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de geçmişten gelen hastalıkların olup olmadığıdır. Eğer ki geçmişten gelen bir hastalığınız var ve siz bunu belirtmemişseniz bu durumun tespit edilmesi halinde sigorta şirketi poliçeyi iptal edebilir. Bu nedenle ilk kez tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılırken dikkat edilmesi gereken verilen bilgilerin doğru olmasıdır.

Bilgilerinizdeki hatalar ya da yanlışlıklar sizin daha sonra alacağınız sağlık hizmetinize olumsuz yönde etki edecektir. Bu nedenle bu süreç kolay olmasının yanı sıra hassasiyet gerektirir.

Bazı hastalıklar vardır ki ortaya çıkmada önce bir kuluçka dönemini kapsar. Örneğin fıtık, omurga hastalıkları, kist, anorektal hastalıklar, rahim ve yumurtalık hastalıkları, bademcik ve geniz eti hastalıkları, burun polipleri, eklem hastalıkları, prostat, varis, böbrek ve üriner sistem hastalıkları ve tiroit gibi hastalıklar da ilk bir yıl içinde ortaya çıkması halinde kapsam dışı tutulacağıdır. Bu sebeple, tamamlayıcı sağlık sigortası poliçelerinin kapsama alanını sigortalının vereceği beyan oluşturmaktadır. Bu doğrultuda kişinin doğru ve güvenilir bilgi vermesi kendi yararına olacaktır. Doğru bilgi verilmemesi durumunda sigorta şirketi poliçeyi iptal etme veya ek prim alma hakkına sahiptir. Ayrıca bazı şirketler de tamamlayıcı sigorta kapsamında bekleme sürelerini kaldırabilmektedir.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi Var mıdır?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında ömür boyu yenileme garantisi vardır ancak bu durum belli şartlara bağlanmıştır. Sigortanın 65 yaşından önce yapılmış olması ve sürekli bir hastalığının olmaması gerekir. Sigortalanan kişi 3–4 yıl takibe alınır ve sağlık hareketlerine göre süreç belirlenir.

İletişim için tıklayın: https://hksigorta.com/

16 Haziran 2020
353 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al