Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kaskoyu Ucuza Yaptırmanın Püf Noktaları

Kaskoyu Ucuza Yaptırmanın Püf Noktaları

Kasko primler doğrultusunda hazırlanan bir sigorta türüdür ve bu sigortanın farklı fiyatlarının çıkmış olması da alınan hizmetin çeşidine ve kalitesine göre değişmektedir. Kaskoda fiyatları anlayabilmeniz için öncelikli olarak prim kavramını anlamak gerekiyor. Bunun için de ilk önce bizim ödediğimiz bu primlerin nereye gittiğine bir bakalım. Uluslararası sigorta sektörüne baktığımızda bizden alınan bu primlerin % 50’si tazminatlara % 25’i yasal kesintilere ve yönetim giderlerine dağılırken % 25 oranı da sigorta firmalarına gidiyor. Bu oranlar ise sigorta şirketinden şirketine farklı görülüyor olsa da uluslararası dünyada kabul görmüştür.

Dünyanın sigorta konusunda ileri olan ülkelerine baktığımız zaman ise sigorta firmalarının ödemiş oldukları tazminatların büyük bir bölümü de araçların hasarlarına gidiyor. Bireysel olarak yaralanmalara da ödemeler yapılmış olsa araçlara ödenen miktarın yüksek olmasının nedeni yapılan ödemelerin kazaların miktarıyla eşit olduğundan kaynaklanıyor. Bu nedenle de araç kazalarında % 50 ödemeleri görebiliyoruz. Bunun yanı sıra sürekli para harcamak zorunda kalan sigorta şirketleri bu giderlerini düşüremezler. Örneğin ekspertiz için ödenen ücretten kesinti yapamazsınız ya da reklam personel giderlerinin sürekli olması gerekiyor. Bunun için de tüm bu faktörleri bir araya getirdiğimiz de ister istemez sigorta firmalarında fiyatlar yüksek çıkıyor. Geçtiğimiz son 10 yıla baktığımız zaman ise kasko fiyatlarının ciddi anlamda yükselmiş olduğunu görüyoruz dolayısıyla insanlar kasko fiyatlarını daha azaltabilmek adına sürekli olarak araştırma yapıyorlar.

Kasko Neden Pahalı?

Kasko yaptıranlara genel olarak baktığımızda şikayet ettikleri konu fiyatların yüksek olmasıdır. Aslına bakarsanız bunda da haksız sayılmazlar. Bunun için kasko sigortası yaptırılırken neyin yüksek olduğuna bir göz atmak gerekiyor. Bu sayede gereksiz olan destekleri de almak zorunda kalmamış olursunuz. Sizin ve aracınız için hangi kaskonun önemli olduğunu bilmek önemlidir. Bazıları kendilerini daha da güvende hissedeceklerini düşündüklerinden dolayı ek teminatlar alarak daha fazla ödemek zorunda kalıyorlar. İhtiyacınızın olmayacağı bir ek teminatı almış olmak sizin daha fazla ödemenize neden olacaktır. Dünyada sigorta konusunda bir takım uygulamalar yapılıyor ve bu sayede daha az ödemeler ortaya çıkıyor. Örneğin lüks araçların kaza ihtimali daha düşük olduklarından dolayı fiyatlar daha düşük çıkıyor.

23 Haziran 2019
177 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al