Kış Hastalıklarına Karşı Özel Sağlık Sigortası

Kış Hastalıklarına Karşı Özel Sağlık Sigortası

Havalar iyiden iyiye soğudu ve kışın tam ortasında kendimize her ne kadar dikkat ediyor olsak da günlük yaşam telaşı içerisinde bazı şeylerinde önüne geçemiyoruz. İşte kış hastalıkları bunlardan bir tanesidir. Kalabalık, kapalı, havasız ortamlarda uzun süre kalmak zorunda olmamış bulaşıcı hastalıkları bize yakınlaştırırken aynı zamanda böyle bir duruma düşmeden önce ne yapmamız ve nasıl tedbir almamız gerektiğini de bilmemiz gerekiyor. Kışın ister istemez özellikle bağışıklık sistemi zayıf olanların hastalanmaması elde değil.  Özellikle çocuklar gerek bağışıklıktan gerekse okul yaşamlarından dolayı kışın sık hasta oluyorlar. Bir çocuğun hasta olması demek ise aileyi ciddi anlamda etkiliyor. Hem aileye bulaşma ihtimali yüksek oluyor hem de çocuğa bulaşan bir hastalık onu ciddi anlamda zorluyor.

İşte böyle durumlarda ise özel sağlık sigortası kesinlikle es geçilmemesi gereken bir sistem. Bu sisteme dahil olduğunuz da istediğiniz bir özel hastaneye siz ve sevdikleriniz gidip ücretsiz bir şekilde muayenesini gerçekleştirebiliyor. Bu da konu sağlık olduğunda mutlaka hassas bir surecin geçirilmesini adeta zorunlu kılıyor.

Kışın mikropların havadan yayılıyor olması insan vücudunun da yorgun düşmesiyle birlikte artık tavan yapıyor ve hastalığı bir kez kaptıktan sonra sizi gerçekten de harap ettiğini görebiliyorsunuz. Özellikle de üst solunum yolları hastalıklarının kış hastalıkları konunda zorlayıcı olduğunu biliyoruz. 

Özel sağlık sigortası fiyatları Ankara

Soğuk Algınlığı

Soğuk algınlığı burun ve boğaza yerleşen hafif bir enfeksiyondur. 1 haftayı bulan hastalık; yaşlılar, çocuklar ve farklı nedenlerden dolayı bağışıklığı güçsüz olan kişilerde daha uzun sürebilir. Özellikle eylül-mayıs ayları içerisinde yaşanan bu sağlık problemi birden fazla kez görünebilir. Küçük çocuklarda görülme oranı ise 6 ile 8 arasında olabilmektedir.

Grip

Grip, influenza adı verilen bir virüsten kaynaklanmaktadır. Ani ateşlenmelerle, şiddetli kas ve eklem ağrılarıyla, halsizlikle birlikte baş gösteren bir rahatsızlıktır.

Bronşit

Bronşit, bronş ismi verilen hava yollarında salgı artması ile ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Bronşit kendi içinde tiplere ayrılmaktadır. En sık rastlanan tipleri, akut ve kronik bronşittir.

 Yukarıda belirtmiş olduğumuz hastalıklar kışın en çok rastlanılan sorunlar arasında yer alıyor.

13 Şubat 2020
288 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al