Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları Nelerdir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları Nelerdir?

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdıktan sonra kendiniz, eşiniz ya da çocuklarınız özel anlaşmalı sağlık kuruluşlarından istediği bir tanesinden yararlanabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortanızı eşit taksitler halinde yaptırabilirsiniz. Bunun için ödeme kolaylığı da sağlanmış olur. Taksit seçenekleri sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Taksitli seçenekler için sigortanızı başlatmadan önce sigorta şirketi ya da acentenizle görüşmeniz tavsiye edilir.

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda kapsam ve şartlar değişik olabilir. Örneğin SGK kapsamında ödemesi yapılan estetik cerrahi operasyonlar, kozmetik operasyonlar ve diyetisyen masrafları bu sigorta kapsamı içerisine girecektir. Tamamlayıcı sağlık sigortasında maksat SGK’nın ödeme yapmış olduğu hastalıklar ve de hastaneler önemlidir. Bunların dışında ise bir takım özel durumlar bu sigorta kapsamı içerisine girmez. 

Bunları ayrı ayrı belirtecek olursak.

  • Mesela poliçenizi yaptırdığınız da yurt dışında geçersiz olur. Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı sadece yurt içinde TC sınırları içerisinde geçerlidir. 
  • Tamamlayıcı sağlık sigortasında gözlük, çerçeve, cam, lens gibi masraflarınız karşılanmaz. Ancak göz muayenesi ve poliçenizin başlangıcından önce böyle bir rahatsızlığınız yok ancak sonrasında göz ameliyatı oldunuz ve SGK bu hastalık için ödeme yapıyorsa o zaman kapsam içerisinde kalacaktır. 
  • İlaçlarınız, aşılarınız ve medikal şeklindeki harcamalarınız kapsam içerisinde değildir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamına Neler Girer?

Ankara tamamlayıcı sağlık sigortası haklarınızın neler olduğunu poliçenize bakarak inceleyebilirsiniz. Eğer ki poliçe kapsamının neler olduğunu bilmiyorsanız bu durumda tedavi süreciniz içerisinde yorgunluk yaşayabilirsiniz.  

Tamamlayıcı sağlık sigortasında eskiden gelen hastalıklar kapsam dışındadır. Bunun için kronik bir hastalığınız söz konusuysa bu durumda sigorta ödeme yapmayacağından dolayı hastanede size ekstra ücret çıkabilir. Ancak geçmişten gelen bir hastalığınız yoksa sigortanız iki teminat ile size hizmet verecektir. Bunlardan birincisi ayakta tedavi teminatı ikincisi ise yatarak tedavi teminatıdır. İki teminatta da amaç konforlu bir sağlık hizmetinden yararlanmaktır. Ayakta tedavi teminatının kapsamı daha dardır. Örneğin en fazla 11 kez doktor kontrolüne gidebilirsiniz. 12. kez gittiğinizde sizden fark ücreti alınacaktır. Ancak doktor sayısı da sigorta şirketine göre farklılık gösterebilir. Yatarak tedavi teminatının devreye girebilmesi için ise 24 saati geçkin bir süreyle hastanede kalmanız gerekiyor.

07 Aralık 2019
403 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al