Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir, Nasıl Alınır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir, Nasıl Alınır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası adını çok duymuş olabilir ancak bu sigortadan yararlanabilmek ve bu sigortayı satın alabilmek için neler yapmanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Bu makalemizde siz değerli takipçilerimize tamamlayıcı sağlık sigortası nedir ve nasıl yararlanabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgiler verelim istedik. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız zaman SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerden ek bir fark ödemeden muayene olabilir, tahlillerinizi ve tedavinizi yaptırabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası iki farklı şekilde yapılır. Bunlardan birincisi ayakta tedavi diğeri ise yatarak tedavidir. Daha kaliteli bir sağlık hizmeti almak isteyen kişiler tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırarak kendilerini güvence altına alabilirler. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası 1 yıllık olarak yapılır ve sigortanın başlangıç tarihinden sonra yaşayacağınız sağlık sorunlarında anlaşmalı özel hastanelerden herhangi birisine gittiğiniz zaman ekstra bir fark ücreti ödemezsiniz. Sosyal Güvenlik sigortanız olmadan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmanız da mümkün olmayacaktır. Genel sağlık sigortası her Türk vatandaşının hastaneye gittiğinde ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanabilir.

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almalısınız?

Hastanelerdeki sağlık koşullarını bilmeyen yok bu nedenle insanlar devlet hastanelerinin konforundan yararlanmak isterler ve bunun içinde özel hastaneleri tercih etmeye başladılar.  SGK’lı birisinin özel hastaneye gittiğinde ödeyeceği fark ücretinin de yüksek olması tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırmayı gerekli kılmıştır.  

İstediğiniz anlaşmalı bir özel hastaneyi ve doktoru tercih edebilirsiniz. Muayeneniz, tetkik ve tedavi süreçleriniz de ekstra bir ücret ödemek durumunda kalmazsınız.

Doğum Teminatı Var mıdır?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız zaman istenirse sigortanıza doğum teminatı da ekletebilirsiniz. Doğum süreciniz de ve doğum sonrasında özel hastane avantajından yararlanabilirsiniz. 

Kimler faydalanabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında özel koşullar vardır.  Bu sigortadan yararlanabilmeniz için yaş sınırı olarak 0–64 yaş arası belirlenmiştir. Ancak bazı sigorta şirketleri ekstra yaş uzatımı da yapabilir. 

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınız zaman yurt dışında yaşanacak tedavi ücretleriniz karşılanmaz. 

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı nasıl alabilirsiniz?

Tamamlayıcı sağlık sigortasından yaşınızın tutması durumunda çok kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. İsterseniz online olarak başvuracağınız gibi isterseniz bize telefonla ulaşarak tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alabilirsiniz.

30 Mayıs 2019
161 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al