Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Evde Bakım Hizmeti Verir mi?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Evde Bakım Hizmeti Verir mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK’ya bağlı bir sigortası olan herkesin yaptırabileceği bir sağlık sigortasıdır. Bu sigortayı yaptırdıktan sonra özel hastanelerde ekstra ödeme yapmadan sağlık hizmeti alabiliyorsunuz. Özellikle de ileri yaşlarda ya da aniden meydana gelebilecek hastalıklarda bu sigortanın ne kadar önemli ve gerekli olduğu da ortaya çıkıyor. Tamamlayıcı sağlık sigortasında iki seçenek hakkınız var. Bunlardan birincisi yatarak tedavi teminatı ikincisi ise ayakta tedavi teminatıdır. Bu teminatların ayrılmış olmasının nedeni ise farklı hizmetler şeklinde sunuluyor olmasından kaynaklanıyor. Yatarak tedavi teminatı kapsamlı bir sigorta turudur.

İlginizi çekebilir: Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları Ankara

Yatarak tedavi olmanız durumunda, hastanede kalabileceğiniz süre sınırlıdır. Size verilen süre içinde hastaneden taburcu olamamanız durumunda ekstra ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortasının sunduğu evde bakım hizmeti ile hem hastanelerin boğucu havasından kurtulursunuz hem de ekstra maliyetlerden kendinizi korursunuz.

Evde Bakım Hizmeti

Eğer ki hastaneye gittiniz ve yatarak tedavi neticesinde doktorunuz gerekli gördü ve evde sağlık hizmetinin devam ettirilmesini istedi. Bu durumda evde bakım hizmetinize devam edilebiliyor. Sigorta şirketiniz hastaneden gelecek olan tıbbi cihazlara ilişkin ödemeleri hastaneye doğrudan yapıyor ve siz hastane konforunuzu evinizde yaşamaya devam ediyorsunuz. 

Evde bakım hizmeti konusunda sigorta şirketinizi arayarak nasıl bir hizmet sağladıkları hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Çünkü tamamlayıcı sağlık sigortası her ne kadar kaliteli sağlık hizmeti alıyor olmanızı kapsıyor olsa da yine de her durumda geçerli olan bir sigorta değildir. Bu nedenle sigorta şirketinizden detaylar hakkında bilgiler almanız önemlidir.

Evde Bakım Hizmetinden Yararlanma Şartları Nedir?

Tedavi masraflarının ödenebilmesi için sigortalının tedavisini yürüten doktorun, evde bakım gerekliliğini bildiren raporunun ibraz edilmesi ve evde bakım ile ilgili organizasyonun sigorta şirketi tarafından yapılması şarttır. Tedaviyi yürüten hekimin evde bakım gerekliliğini teyit eden raporunun olmaması veya evde bakım hizmetinin sigorta şirketi tarafından organize edilmemesi halinde oluşacak giderler bu teminat kapsamı dışındadır.

Hksigorta.com size tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında gerekli olan bilgilerin tamamını ulaşmanız halinde sağlayacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda pişmanlık yaşamamak için detaylara hakim olmanız da çok önemlidir.

15 Ocak 2020
127 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al