Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Araçta Olması Gerekenler

Araçta Olması Gerekenler

Otomobil kullanmak bu işi bilen birine kolay geliyor olsa da sürüş sırasında yapılacak olan en ufak hata ya da dikkatsizliğin bedeli çok ağır olacaktır. Bu nedenle aracınıza binmeden önce aracınızda nasıl hareket etmeniz gerektiğini çok iyi düşünün. Hatta her otomobilde tüm bu istatistikler düşünülerek oluşturulmuş olan bir takım ihtiyaç malzemeleri olması gerekir. Örneğin ilk yardım çantası çeki demir, istetme vs. gibi pek çok şeyi örnek olarak sayabiliriz. Belki ciddiyetinin farkında bile olmadan hassasiyet gösterdiğiniz basit bir davranış sizin ve sevdiklerinizin hayatını kurtaracaktır. Malınızı ve canınızı güvenceye almak bir otomobil sürücüsü için en doğru karardır.

Otomobil kullanmak demek kurallara harfiyen uymak demektir. Bunun içinde kurallara uymayan sürücüler cezalandırılır. Yani hiç kimse sizin canınız istedi diye meydana gelen bir ihmalden çok büyük sonuçlarla çıkmak zorunda değildir. Eğer ki böyle bir durum meydana gelmiş ve suçlu sizseniz o zaman ne kadarda ben pişmanın demiş olsanız bile her şey çok geç olacaktır. Bu nedenle otomobile ilk bindiğiniz andan itibaren aracınızda neler olması ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini çok iyi düşünün.

Trafikte bazı önemsiz gibi görülen kurallar vardır ki onlar basit ve gereksizmiş gibi dursalar da aslında trafiğin rahatlatılması ve kolaylaştırılması için çok önemlidir. Bunun için belki sizin işinize yaramadı ancak o kural asla yaramayacak değildir. Unutmayın ki o kurala uyduğu için binlerce kişinin de hayatı kurtuldu.

Gelelim başlığımızdaki açıklamanın yanıtı olan acaba otomobillerde gerekli olan malzemeler nelerdir sorusunun yanıtını vermeye. Yani benim arabamda ruhsatım var, ehliyetim yanımda, ilk yardım çantası da arkada duruyor demek doğru değildir.  aracınızda bulunması gerekenlere baktığımız zaman aracın ruhsatı, trafik sigortası belgeleri, egzoz emisyon pulu ve araç muayene belgesi gibi yasal belgeler yer alıyor. Ayrıca ilkyardım çantası, yangın söndürücü, el feneri, üçgen reflektör, stepne olması gerekir. Bunun yanı sıra bijon anahtarı, kriko ayrıca farlarınız bozulduğunda hem görüşünüzün kısıtlanmaması hem de trafik cezasından kaçınmak için yedek ampullerin aracınızda bulunması vazgeçilmezdir. Ancak yazın ve kışın dikkat etmeniz gereken önemli bir şey var ki o da aracınızda cam temizleyici olması. Arka bagajınızda herhangi bir olasılığa karşın mutlaka 5 litrelik bir su bulundurmalısınız. Suyun temiz olması halinde onu çok yönlü olarak kullanabiliriniz.

09 Mayıs 2019
180 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al