Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvuru

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Başvuru

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda özel hastanelerden yararlanabilirsiniz. Bunun için ise sigorta şirketinin sizden beklediği şey belli bir yaş sınırı ve SGK’lı olmanızdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusu sırasında poliçeniz üzerinde gerekli olan tüm bilgiler mevcut olacaktır. Bunun için poliçenizi detaylı bir şekilde okumanız gerekir. Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK kapsamındaki durumlar için geçerlidir. Özel hastanede SGK tarafından kısmen tedavi masraflarınızın arasında oluşan farklar tamamlayıcı sağlık sigortasıyla birlikte ortadan kaldırılacaktır. Tamamlayıcı sağlık sigortasında primler SGK’lı bir hastanın bütçesini yormadan özel hastaneden yararlanmasını sağlayacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortanızı Hksigorta.com adresinden satın alarak sigortanızı hemen başlatabilirsiniz!

Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda özel sağlık sigortasından farklı olan tek şey SGK’lı olmanız gerektiğidir. Çünkü SGK’nız olmadan özel bir hastaneden yararlanmanız mümkün olmayacaktır. Bunun içinde öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken husus sigortanızın hangi özel hastanelerle anlaşmalı olduğudur.

SGK tarafından kısmen karşılanan hizmetlerin dışında sağlık giderleri veya ihtiyaçları olan SGK’lılar için, bu ihtiyaçların karşılanmasına yönelik en ekonomik yoldur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına Kimler Başvurabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırabilmenin bir takım gerekliliklerinin olduğunu söylemiştik. Örneğin tamamlayıcı sağlık sigortasında genelde sigorta şirketleri 60 yaşın altında olunmasını tercih ederler. Çünkü 60 yaşın üzerinde olan kişilerin risk altında olduğunu var sayarlar. 60 yaşından sonra tedavi giderlerinin fazla olması ve olası sağlık sorunlarının daha çok olmasını sağlayacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasında teminatlar iki şekilde olur. Bunlar ise birincisi yatarak tedavi ikincisi ise ayakta tedavi teminatı. İki teminatı birbirinden ayıran ise uygulamasıdır. Buna göre uygulama şekilleri aşağıdaki gibidir.

Yatarak Tedavi Teminatı

Sigortalı başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin, tıbben gerekli olması ve doktorun bu nedeni ayrıntılı olarak raporunda belirtmesi şartıyla; dahili ve/veya cerrahi yatışları, sigortalının hayati bir tehlikeye neden olabilecek acil sağlık durum giderleri, küçük müdahaleleri yatarak tedavi kapsamında özel ve genel şartlara uygun olarak ödenir. Tek başına satın alınabilir.

Ayakta Tedavi Teminatı

Sigortalı başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin doktor muayene, tahlil, radyoloji, modern teşhis yöntemleri, fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleri ayakta tedavi kapsamında değerlendirilir.

31 Aralık 2019
312 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al