Dikmen Trafik Sigortası

Dikmen Trafik Sigortası

Dikmen trafik sigortası, araç sahiplerinin zorunlu olan sigortalarını yaptırarak güvenli bir şekilde araçlarını kullanmalarını sağlamaktadır. Trafik sigortasının amacı olası bir kaza sonrasında devreye girerek üçüncü kişilerin gördükleri zararın maddi ve manevi olarak karşılanmasını sağlamaktır. Ankara büyük şehir olmasının avantajını yaşadığı gibi dezavantajını da yaşamaktadır. Bunlardan bir tanesi de trafik sigortası. Küçük şehirlere nazaran fiyatların daha yüksek çıkmasının nedeni ise trafik yoğunluğu ve buna bağlı olarak kaza risklerinin daha fazla olmasıdır. 

Zorunlu trafik sigortası kısa bir tanımını yaptırdıktan sonra işe teknik açıdan da bakmanın doğru olduğunu düşünüyoruz. Bunun içinde hemen hatırlatalım adından da anlaşılacağı üzere trafik sigortası zorunludur ve yaptırmayan araçların trafiğe çıkmaları yasaktır. Zorunlu trafik sigortası Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir. Dolayısıyla bu sigortayı yaptırdığınızda ülke dışına çıktığınız zaman geçersiz olacaktır bunun için yurt dışı sigortası yaptırmanız gerekir.

Zorunlu Trafik Sigortasını Yaptırmamanın Cezaları Nelerdir?

Dikmen trafik sigortası olmayan bir sürücü ya da sigortası bitmiş olan bir araç trafiğe çıktığında bu şekilde yakalanması halinde araç bağlanır ve cezai işlem uygulaması yapılır. Bu nedenle sürücülerin trafik sigortaları konusunda mutlaka dikkat etmeleri ve süresi bitmeden yaptırmaları gerekir.

Dikmen trafik Sigorta ihtiyaçlarınız için

Hksigorta.com her an yanınızda!

2 Dakikada kolayca teklif alın!

Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araç otoparka çekildikten sonra direk olarak cezanın ödenerek trafiğe çıkması mümkün değildir. Sürücünün böyle bir durumda yaptırması gereken bir takım işlemler daha vardır. Bunların başında da aracın trafik sigortasının yapılmasını sağlamaktır. Trafik sigortası yapılmayan bir araç cezasını ödemiş olsa dahi otoparktan çıkarılamaz. Yapılan her işlemin kendiniz ve karşı yaya ve sürücüler için olduğunu kesinlikle unutmamalısınız. Bunun için eğer ki bir araç sahibiyseniz o zaman üzerinize düşen görevleri de eksiksiz olarak yerine getirmeniz gerekir. Bu durumu kendiniz için düşündüğünüzde çok daha iyi anlayacaksınız. Karşı taraftaki aracın sizin aracınıza çarpması ve o aracın trafik sigortasının olmaması sıkıntılı bir durumdur. Böyle bir durumda muhatap bulacağınız bir sigorta firması olmayacağından dolayı muhatap direk olarak sürücü ya da mahkeme olacaktır ki bu hiçbir sürücünün işine gelmeyecek bir durumdur.

23 Ekim 2019
593 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al