Taksitli Trafik Sigortası

Taksitli Trafik Sigortası

Sigorta şirketleri otomobil sürücülerine her geçen gün yeni kolaylıklar sağlayabilmek adına avantajlarını geliştiriyorlar. Bu avantajlardan bir tanesi de taksitli trafik sigortası hizmeti. Bu hizmeti pek çok sigorta firması acenteler aracılığı ile yapıyorlar. Bu sayede sürücüler yüksek buldukları sigorta maliyetlerini de kendi bütçeleri doğrultusunda ayarlayabilme imkanı yakalamış oluyorlar. Sigorta firmaları taksit işlemlerini sadece trafik sigortası değil aynı zamanda kasko ve konut sigortası gibi işlemlerde de gerçekleştirebiliyorlar.

Örneğin kaza yapmadığınız zaman almış olacağınız hasarsızlık indirimi gibi pek çok avantajınız var. Bu hizmetlerin tamamı poliçenize ek olarak düzenlendiği gibi poliçenin ana teminatlarında da bir takım kolaylıklar mevcut. Üstelik pek çok sigorta şirketi servis ağlarıyla da anlaşma halindeler ve sürücü herhangi bir kaza durumunda da bu çember içerisinde rahatlıkla aracını tamir ettirip sigorta işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Sürücüler için ekonomik koşullar her zaman ön planda bazı sürücüler sırf trafik ve kasko sigortalarının yüksek olması ve ödeme güçlüğü çekmiş olmalarından dolayı araçlarını satmak durumunda kalıyorlar. Ancak taksitli yapılan işlemler ise onların ellerinin biraz daha rahatlamasına neden oluyor.

HKsigorta olarak bizde müşterilerimizin istekleri doğrultusunda taksitli trafik sigortası ve diğer sigorta hizmetlerini sağlayabiliyoruz. Yapılacak olan ödeme esnekliği sayesinde aracınızda kendinizi çok daha güvenli hissedebiliyorsunuz. Otomobil sigortaları ya da benzer sigortaların büyük bölümü yıllık olarak yapılır. Dolayısıyla sigorta firmaları da taksitlendirme seçeneklerini uygularken müşterilerinin taleplerine göre 3 taksitten başlayarak 9 taksite kadar çıkarılabilir. Taksitli sigortalarda ise poliçe fiyatının üzerine bazı firmalar faiz işlemi koymazken bazılarının da faizleri üzerine koymuş oldukları bilinir. Bunun içinde ekstra bir ödeme yapılarak sigorta işlemi tamamlanmış olur.

Trafik sigortası zorunludur. Dolayısıyla her sürücü araç sahibi olması halinde aracına mutlaka sigorta yaptırmak zorundadır. Bu da demek oluyor ki sigorta fiyatları ne kadar yüksek olursa olsun mutlaka bu işlemin yapılması gerekir. İşlem madem yapılması zorunlu o zaman sürücüler de kendilerini düşünerek ödemede esneklik beklemektedir.

Trafik sigortasında insanları taksite yönelten fiyatların yüksek olması ise her geçen gün biraz daha artan bir sorun. Dolayısıyla sürücüler araçlarının bu şekilde yüksek fiyatlara sigorta yapılıyor olmasından da ister istemez rahatsızlık duyuyorlar.

10 Temmuz 2019
533 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al