Su Altında Kalan Araca Ne Yapılır?

Su Altında Kalan Araca Ne Yapılır?

Türkiye iklimi ve coğrafyasıyla dünyanın en güzel ülkelerinden birisi konumunda dört mevsimi aynı zamanda yaşayacağınız gibi bazen beklenmedik zamanlarda gelen doğal afetlerle de karşı karşıya kalmak gibi bir durum söz konusu olabiliyor. Bunun için siz değerli takipçilerimizin şu sözlerimize kulak vererek doğal afetlere karşı kendilerini koruma altına alma yani tedbir alma işlemini de gerçekleştirebilirler.

Türkiye’de özellikle son dönemlerde mevsimlerin iç içe girmiş olduğu görülüyor. Güneş beklerken şiddetli yağış ve sel felaketleriyle karşılaşabiliyorsunuz. Dolayısıyla bu hazırlıksız yakalanılan bir durum ve istemediğiniz şeylerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Örneğin aracınız gelen selin sularına kapılabilir ya da aniden kendinizi bir suyun içerisinde bulabilirsiniz. İşte böyle durumlarla karşılaşmak her zaman bir risktir ve sizi ciddi zarara uğratabilir. Biz HK sigorta olarak böyle bir durumla karşı karşıya kalmamanız açısından size kasko sigortası yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü kasko sigortasının doğal afet teminatı sayesinde aracınız bu şekilde bir sorunla karşılaşmış olsa bile sigortadan masraflarınızın tamamını alabiliyorsunuz. Bu da sizin kendinizi daha fazla güvende hissetmenize neden oluyor.

Sel ve su baskınları bazı bölgelerde neredeyse doğal hayatın bir parçası olmuş durumda. Özellikle bu şekilde çok sel ve su baskınlarıyla karşılaşılan bölgelerde sürücülerin kasko sigortasını önemsemelerini tavsiye ediyoruz.

Henüz başınıza böyle bir durum gelmeden gereken kontrol ve bakımları yaptırdınız mı? 

Otomobil Motorunun Su Alması

Aniden bastırmış olan yağmur ya da sel baskını sizin tahmininizin çok daha üzerinde zarara neden olabilir. Bunun için park ederken öncelik aracın güvenli bir noktada olduğunu tespit etmeniz gerekiyor. Tüm önemlere rağmen aracınızın motoruna su aldığını düşünürseniz ciddi masraflar sizi bekliyor olacaktır. Otomobillerin yerden yüksekliği genelde 20 cm şeklinde olur ve siz sudan geçerken 20 cm’in altında bir mesafede olursanız bu durumda aracın motorunun su alması gibi bir risk söz konusu olacaktır.

Sel Baskını Otomobilin motoru en fazla alttan alacak olan su sonrasında zarar görür bunun için aracınız sele kapılmışsa onu çalıştırmayın ve mutlaka akü bağlantısını çözün. Sonrasında ise aracınızın yağını ve suyunu yeniden değiştirmenizi tavsiye ederiz.

27 Nisan 2019
539 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al