Sompo Mini Kasko Sigortası

Sompo Mini Kasko Sigortası

Aracınızın kıymetli olduğunu biliyoruz ve bunun içinde ona gözünüz gibi bakıyorsunuz. Bu yalnızca aracınıza güzel bakmak anlamında değil düzenli bakım neticesinde ekstra masraflar çıkarmaması için de önemlidir. İnsanlar bunun için araçlarının bakımlarına özen gösterirken ekstra masrafa neden olabilecek durumlarında önüne geçmeye çalışmaktadır. Bir araç için en sıkıntılı süreç kaza durumudur. Çünkü bir kaza durumunda aracınızın başına gelme ihtimali olabilecek pek çok sorun vardır.

Bunların hepsinin ucunun da maddiyata dayandığını düşünürseniz sıkıntı büyük olacaktır. Sürücüler de bu yüzden önlemlerini almaya çalışırlar. Araçta istenmeyen bu durumdan kurtulmanın yolu nedir derseniz ilk olarak zorunlu trafik sigortasını gösterebiliriz. Lakin trafik sigortası sizin değil karşı sürücünün masraflarını karşılayacağından dolayı size bir katkısı olmayacaktır. Katkısı olmayacaktır derken de faydası olmayacak demek değildir. Çünkü karşı tarafa sizin ödeyeceğiniz ücretleri de belli limitler doğrultusunda üstlenecektir.

Hksigorta Ankara Kasko teklifi al

İkinci bir sigorta türü olan kasko sigortası ise burada sizin imdadınıza koşuyor. Çünkü sebep ne olursa olsun aracınızda oluşabilecek hasar durumunda masraflarınız sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. Bu işleminde sorunsuz ilerleyebilmesi için mutlaka sigorta şirketini doğru bir şekilde seçmeniz gerekiyor.

Biz HKsigorta olarak size pek çok sigorta şirketi noktasında yardımcı olabiliyoruz ve bunlardan bir tanesi de Sompo sigorta. Henüz yeni başlatmış olduğu bu hizmetle birlikte müşterilerine avantaj sağlayan sigorta firması mini kasko ile de faydalı bir giriş yaptı.  Mini kasko bilindiği üzere aracınıza gelebilecek herhangi bir kaza neticesinde kaskonuzun bozulmamasını sağlıyor ve bu da sizin indiriminizin devam ediyor olması demektir.

Peki, mini kasko nedir?

Belki daha önce bunu duydunuz ya da hiç duymadınız size yardımcı olmak adına bu sigorta türü hakkında bir bilgi verelim. Sürücüler kasko sigortasını pahalı olduğu gerekçesiyle yaptırmayabilirler. Ancak siz bütçenize göre bir kasko yaptırmak istiyorsanız burada seçenek olarak mini kasko sigortası yaptırabilirsiniz. Bilmeniz gereken şey ise ancak belirli ölçüde maddi kayıplarınızı karşılayacaktır. Mesela teminat içinde boyasız araç kaportasının onarımı, döşeme tamiri, leke çıkarma, göçük kurtarma gibi onarımlar bulunuyor.  Kısacası Sompo sigorta müşterilerinin bütçelerini de düşünerek hareket ediyor ve onlara sigorta türünde daha fazla çeşitlilik sunuyor.

16 Mayıs 2020
438 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al