Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Detoksun amacı vücutta bulunan zararlı toksinlerin vücudun dışına atılmasıdır. Fakat detoks konusunda yalnızca bunu söylemek yeterli kalmayacaktır. Özellikle vücudunuzdaki fazla yağında yakılması konusunda yardımcı bir faktördür. Bu haberimizde size detoks suyu nasıl hazırlanır bunu anlatmak istedik ve bu tarifimiz sayesinde de çok kısa bir zaman içerisinde fit bir vücuda sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Elma Sirkeli Detoks Suyu Malzemeleri?

  • Bir adet limon
  • Bir bardak su
  • İki çay kaşığı elma sirkesi

Elma Sirkeli Detoks Suyu Nasıl Yapılır?

Limonun suyunu bir kap içerisine iyice sıkıyorsunuz ve iki çay kaşığı elma suyu ile bir bardak suyu ekleyerek iyice karıştırıyorsunuz. Detoks suyunuz hazır hale geliyor ve sonrasında sabah ve akşam yemeklerden en az bir saat öncesinden bu suyu içiyorsunuz.

Tarçınlı Detoks Suyu

Tarçının birçok olumlu etkisi olduğunu biliyoruz bunlardan biri de yağ yakıcı olmasıdır. Elma ve tarçın bir araya geldiğinde ise antioksidan bir yağ yakıcı hazırlamış oluyorsunuz isterseniz tarçınlı detoks suyu nasıl hazırlanır onu da anlatalım. İlk önce malzemelerle başlayalım

Tarçınlı Detoks Suyu Malzemeleri

  • Bir tane rendelenmiş ya da dilimlenmiş olan elma
  • Üç tane çubuk tarçın

Tarçınlı Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Bir bardak ılık su içerisine dilimlenmiş ya da rendelenmiş olan elmaları koyuyor ve çubuk tarçını ekliyorsunuz. Bu karışımı 5 dakika boyunca bekletin ve sonrasında hazır hale gelecektir. Yemeklerden bir saat öncesinde aç karnına içmeniz yeterli olacaktır.

Toksinler insan vücudu için oldukça önemlidir. Çünkü vücudunuzda birikmesi halinde baş ağrısı, yorgunluk uyku düzensizliği gibi durumlar meydana gelebilir.

Diyet Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamında mıdır?

Diyet yaptığınızda amacınız zayıflamak ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak vardır. Bunun için yaptığınız diyet herhangi bir şekilde kronik hastalığınızı tehdit etmiyorsa bu durumda özel sağlık sigortasından yararlanabilirsiniz. Yani Ankara özel sağlık sigortası yaptırdığınızda geçmişten gelen kronik hastalıklarınız kapsam dışında kalacaktır. Bunun için de dikkat edilmesi gereken en önemli husus sağlığınızı geçmişten gelen hiçbir sorunun ilgilendirmemesidir. Yani diyet herhangi bir problem yoksa özel sağlık sigortası içerisinde değerlendirilebilir. Ancak bunun için sigortanızın kapsamını iyi araştırmanız çok daha mantıklı olacaktır.

19 Ağustos 2020
340 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al