Rent A Car Sigortası

Yeni bir araç almak istemeyenler kiralama yöntemini tercih ederken bu sisteminde daha fazla yaygınlaştığını görüyoruz. Artık insanlar ellerindeki toplu parayı otomobile bağlamak yerine araç kiralayarak gereksiz gördükleri pek çok masraftan da kurtulmuş oluyorlar. Eskiden bir araç kiralama genelde işiniz icabı aldığınız bir hizmet olarak biliniyordu ve farklı bir şehre giden pek çok kişi de gittikleri şehirden bir araç kiralayarak ulaşımlarını çok daha kolaya indiriyorlardı. Şimdi ise yüksek model bir araç aldığınız zaman ciddi bir para ödemek durumundasınız ve bu da sizin bütçenizi zorlayabiliyor. Üstelik beklenmedik zamanlarda oluşan hasarlar ya da vergiler sizin canınızı sıkmaya yetiyor. Peki, araç kiralamak isteyenler için Rent a car sigortası ne kadar önemli, mutlaka olmak zorunda mı? Bunların yanıtlarını biliyor muyuz? Bilmeyenler için öncelikli olarak kiralık araç kaskosu zorunlu mu değil mi ona bakalım.

Rent a Car Kaskosu Zorunlu mu?

Bir araç kiralamak istiyorsanız öncelikli olarak sözleşmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü araçla ilgili tüm bilgiler ve sizden neler istenildiği sözleşmeniz içerisinde yazılı olacaktır. Daha sonrasından ah vah etmemek adına mutlaka kontrolü sağlam kafayla yapmalısınız. Eğer ki araç kiraladığınız firma güvenilir ise o zaman firma siz söylemeden ve istemeden bir takım hizmetleri size sağlayacak hatta beklemediğiniz şeylerde olacak. Ancak bu işi sadece kurumsal firmaların yapmadığını söylemeden geçmeyelim. Özellikle de yaz döneminde araç kiralama firmalarının çok hareketli olduğunu düşünürseniz firmalar bile farklı yöntemler kullanarak araç kiralamayı tercih edebiliyorlar.

Trafik sigortası konusunda belirtecek olursak her aracın mutlaka zorunlu trafik sigortası olması gerekiyor. Çünkü bu karşı taraftaki sürücüye güvence sağlıyor. Ancak bu durum ise aracı kiralayanlar tarafından oldukça önemli. Çünkü aracın trafik sigortasının olup olmadığını mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor. Trafik sigortasının varlığından emin olduktan sonra aracın kasko sigortasının olup olmadığını sorgulamalısınız. Kasko sigortası sizin için bir güvence olacaktır. Zaten kurumsal olarak çalışan tüm firma araçları yüksek model olduğundan dolayı araçlarına kasko sigortası yaptıracaklardır.

Sonuç olarak otomobil kiralarken Rent a car sigortasının olup olmadığını kontrol etmeniz çok önemlidir.

22 Temmuz 2019
227 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al