Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL
Poliçe Nedir?

Sigorta sektörüne genel olarak baktığımızda detaylarında çok ayrıntısı olan ve bu ayrıntılarında ince elenip sık dokunması gereken bir hizmet modelidir. Önceliğine baktığımız zaman poliçe sistemli olarak çalışır ve sigorta firması ile sigortacı arasında bir çeşit anlaşma yapılması poliçe ile mümkün hale getirilir. Poliçeler içeriğindeki maddeler doğrultusunda sigortası yapılan ürünün ya da güvenliğin korunmasını sağlar ve her iki tarafında maddi alacak ve verecekleri beyan altına alınmış olur. Bu şartlar genel olarak düzenlenmiştir ancak istenirse bu genel haklar üzerine ilave yapılarak poliçe daha kapsamlı bir hale dönüştürebilir. Belirlenen şartlar doğrultusunda poliçenin imzalanması neticesinde ödemelerin ne şekilde yapılabileceği ve kafanıza takılan soru işaretleri de bir netliğe kazanmış olacaktır. Bu sayede süreç daha verimli bir şekilde işler. Poliçenin genel tanımına baktığımız zaman ise şu şekildedir.

Poliçe Tanımı Nedir?

Sigorta hizmeti veren bir firmanın araç, sağlık ya da emeklilik gibi konularda sigorta hizmeti almak isteyen insanlar arasında yapılan yazılı bir dayanaktır. Bu dayanak karşılıklı olan bir kabule dayanır. Bunun için poliçenizi hazırlamadan önce mutlaka detaylı bir şekilde okumanız ve incelemeniz gerekir. Poliçe hazırlanırken birincisi genel ikincisi özel şartlar dahilindedir. Bu şartlar ise şu şekildedir.

Genel Şartlar

Poliçe içerisindeki genel şartlar kaza, hasar durumunda sürecin belirlenmesini sağlayacağı gibi, yangın, hırsızlık, deprem, terör gibi olayları içerisine alınır. Poliçede ekstra teminatlar bulunmadığı sürece bu hizmetler alınabilir. Ancak bu hizmetler sizin yaptıracağınız sigorta türüne göre değişiklik gösterecektir.

Özel Şartlar

Adından da anlaşılacağı gibi özel şartlar sigorta yaptırmak isteyenlerin talebine göre düzenlenir ve içerik ne kadar çoğaltılırsa ödenecek olan ücrette bir o kadar yüksek olacaktır.

Poliçenin Önemi Nedir?

Poliçe ne kadar sağlam olursa her iki taraf içinde şartlar bir o kadar iyileştirilmiş olacaktır. Dolayısıyla olası bir kaza sonrasında bu haklar doğrultusunda hakkınızı arayabilir ve sigorta şirketi de sorumluluklarını bilebilir. Bu nedenle de bir sigorta işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu hazırlanan ya da hazırlanmış olan poliçedir.

Biz Hksigorta olarak sizin için en iyi ve en kapsamlı sigorta teklifini sunabiliriz.

31 Mayıs 2019
169 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al