Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Konut Sigortası Yaptırmak İçin Nedenler?

Konut Sigortası Yaptırmak İçin Nedenler?

Konut sigortası yaptırmanız için sayabileceğimiz onlarca neden vardır ancak bir size günlük hayat içerisinde her zaman karşılaşabileceğiniz ve ihtimali yüksek olan konular hakkında bilgi verelim istedik. Ancak konuyu daha net bir şekilde anlayabilmemiz için öncelikli olarak konut sigortası ne demektir bunu bilmenin faydalı olduğunu düşünüyorum.

Konut Sigortası Ne Demek?

Konut sigortası zorunlu olan DASK’ın aştığı noktada evinizle ilgili meydana gelen tüm hasarların güvence altına alınmasını sağlamak amacıyla hazırlanmış sigorta türüdür.  İnsanlar sadece DASK yaptırmak istemez bunun içinde ekstra konut sigortası yaptırarak evlerini güvence altına almak isterler.

Konut sigortası yaptırdığınız zaman yangın, sel, su baskını, patlama, yıldırım, deprem gibi her türlü hasarlarda evinizi güvence altına almış olursunuz.

Konut sigortası hizmeti aldığınız zaman eviniz yangına karşı sigortalanmış olacaktır. BU her sigorta firmasının poliçesinde standart olan bir uygulamadır. Bunun nedenine baktığımız zaman ise şunu görüyoruz ki yangınlar hiçbir zaman sadece insana bağlı olan nedenlerden dolayı çıkmazlar. Bazen bir elektrik tesisatından ya da komşunuzdan başlayan bir yangın sizin evinizi de kül edebilir. İşte evinizi sigortalattığınız zaman tüm bunlardan korunmuş olursunuz.

Konut sigortası DASK’ın yetersiz olduğu yerde devreye girecektir. Mesela şu şekilde belirtebiliriz. DASK’ta limit 150 bin TL olarak karşılanır. Ancak sizin evinizin değerinin 500 bin TL olduğunu düşündüğünüzde geri kalan bölüm için ödeme yapılmaz. Ancak konut sigortası yaptırdığınız zaman sigortanız devreye girerek zararınızı karşılayacaktır.

Türkiye bir deprem kuşağı içerisinde yer alıyor. Dolayısıyla her an bir deprem gerçeği ile yüzleşebiliyoruz. Bunun içinde mutlaka DASK yaptırmanızı ve beraberinde de konut sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. Bu sigorta türü birbirinin aynısı gibi düşünülse de birinden çok farklıdır ancak birbirlerini tamamlarlar.

Konut sigortası yaptırdığınız zaman bir hırsızlık neticesinde ortaya çıkacak olan maddi kayıplarınız güvence altına alınmış olacaktır. Bunun için öncelikli olarak evinizde yer alan tüm değerli eşyalarınızı belirtmiş olmanız gerekiyor. Konut sigortasını bu şekilde yaptırdığınız zaman oluşacak maddi zararların tümü sigorta şirketiniz tarafından karşılanacaktır.

Son olarak bahsetmek istediğimiz şey evinizdeki tesisatların yetersiz olması ve bozulması ile ilgilidir. Konut sigortası olası bir tesisat bozulması sonrasında tüm masrafı karşılayacaktır.

18 Mayıs 2019
155 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al