Özel Sağlık Sigortası ve Kalça Çarpması Tedavisi

Özel Sağlık Sigortası ve Kalça Çarpması Tedavisi

Kalça çarpması, kalça ekleminin bilyesi ve yuvası birbirine tam oturmadığında meydana gelir. Kısıtlı hareket kıkırdağa zarar verir ve labral yırtığa neden olarak gençlerde ağrı ve artrite neden olabilir.

Bazı durumlarda kalça başındaki kemik top, yuvaya tam olarak sığamayacak kadar şekilsizdir. Bazen, soketin dış kenarı, topun çok fazlasını kapladığı noktaya kadar uzanır. Kalça sıkışması da bu iki problemin birleşiminden kaynaklanabilir.

Kalça sıkışması olan çoğu insan, koşarken, zıplarken veya uzun süre otururken olduğu gibi kalçayı esneme sırasında veya sonrasında kasık bölgesinde ağrı hisseder. Kalçanızı dik bir açının ötesinde bükmekte de zorluk yaşayabilirsiniz.

Kalçanızdaki herhangi bir yaralanma veya kronik ağrı, kalça çarpması veya labral yırtık belirtilerine neden olursa doktora görünmenizde fayda vardır. Kalça eklemi karmaşık bir yapıdır ve aynı yaralanma mekanizması labrum ve eklem kıkırdağına zarar verebilir. Yaralanmanın ciddiyetini belirlemek ve uygun tedaviyi almak için hızlı ve doğru bir teşhis almak önemlidir.

Aşağıdakiler kalça sıkışması ve labral yırtılma riskinizi artıran bir dizi faktörlerdir.

  • Basketbol ve futbol gibi temas gerektiren belirli sporlar
  • Özellikle dansçılar ve jimnastikçilerde kalça eklemlerinde gevşeklik

Kalça ağrınızın kaynağını belirlemek için en son görüntüleme teknolojisine sahip olan Türkiye’de bu tedaviyi yapabilen çok sayıda özel hastane vardır. Ancak özel hastanelerde bu ameliyatları olmak maddi olarak sizi ani durumlarda sıkıntıya sokabilir. Buna gerek kalmaması için Ankara özel sağlık sigortası yaptırdığınızda anlaşmalı olan bir özel hastanede tedavinizi ve gerekli durumda ameliyatınızı ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Özel hastanede hemen test sonuçlarını ve ameliyat tarihini alabilir minimal seçenekler de dahil olmak üzere kalça sıkışmasını düzeltmek için en son teknikler konusunda destek sağlayabilirsiniz.

Labrum onarımı ve rekonstrüksiyonu kalça soketinin dış kenarını takip eden kıkırdak halkasını etkiler. Bu tür bir işlem, kalça soketine daha uygun şekilde oturmasına yardımcı olmak için eklemin bilyesini yeniden şekillendirir.

Pelvis ameliyatı, topun eklem içine daha güvenli bir şekilde oturmasına yardımcı olmak için soketin açısını ayarlayabilir.

Hksigorta.com’dan Ankara özel sağlık sigortası teklifinizi alarak sağlığınızı güvenceye alabilirsiniz.

17 Ekim 2020
237 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al