Otoparka Çekilen Araç Sorgulama Ankara

Otoparka Çekilen Araç Sorgulama Ankara

Otoparka çekilen araç sorgulama işlemi SMS, E-devlet ve Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. Araçlar park yasağının ihlal edilmesi ya da benzer durumlardan dolayı otoparka çekilebiliyorlar. Çekilen aracın sorgulaması ise 5 yıl içerisinde aracın almış olduğu ceza bilgileri ve kazası raporları görüntülenebiliyor. Aşağıda otoparka çekilen araç nasıl sorgulanır bunları size başlıklar halinde anlatalım istedik.

SMS ile Otoparka Çekilen Araç Sorgulama

Aracınız eğer otoparka çekilmiş ve hangisi olduğundan emin değilseniz bu durumda SMS sorgulaması yapabiliyorsunuz. Sorgulama aşaması ise  “PARK (boşluk) ARAÇ PLAKASI” yazıp 1550’ye göndermek şeklinde olabiliyor. SMS sorgulaması yaptığınızda aracın ne zaman çekildiği ve ne kadar ceza yazıldığını da öğrenebiliyorsunuz. SMS ücreti ise 2 TL hangi operatörden mesaj atarsanız atın aynı numaraya göndermeniz yeterli ve düşülecek ücrette yine aynı olacaktır. 

Kasko primi hesaplama Ankara

E-Devlet İle Otoparka Çekilen Araç Sorgulama

Eğer aracınızın nerede olduğunu SMS ile sorgulamak istemezseniz bu durumda SMS yerine E-devlet üzerinden sorgulama işlemini yapmanız yeterli olacaktır. E-devlet üzerinden yapılan işlemler bilindiği üzere ücretsiz olarak sunuluyor. E-devlet sistemine girdikten sonra hizmetler bölümünü açın ve oradan Trafik ve Ulaşım bölümüne geçiyorsunuz. Sayfanın aşağı bölümünde ise  “Aracımın Çekildiği Otopark Bilgisi Sorgulama” bölümü yer alıyor. Buraya kimlik doğrulama seçeneklerinden birisiyle giriş yapabiliyorsunuz. Ücretsiz yapılan sorgulama sonrasında aracınızla ilgili son bilgiyi alabiliyorsunuz

EGM İle Otoparka Çekilen Araç Sorgulama

Son olarak yapacağınız sorgulama işlemi ise Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesi üzerinden olabiliyor. Siteye girdikten sonra EGM sorgular sekmesine tıklıyorsunuz. Kimlik numaranız, isim ve soy isim gibi bilgiler kimlik doğrulaması yapılır. Ardından gelen ekrana aracın plakası yazılır ve ücretsiz araç sorgulama yapılabilir.

Emniyet Genel Müdürlüğünün internet sitesinden ya da SMS yönteminden yapmış olduğunuz sorgulama işleminde araçla ilgili olan 5 yıllık tüm cezaları ve borçları görebiliyorsunuz.

Otoparka çekilen araçla ilgili olarak telefonla da bilgiler alabiliyorsunuz. Bu işlemi Ankara’daki aracınız için yapacaksanız bunun için ihtiyacınız olan telefon numarası 0 312 473 04 23 (Ankara Trafik Vakfı) olmalıdır.

DİĞER ŞEHİRLER

  • İstanbul için 0 212 275 24 00 (İstanbul Trafik Vakfı)
  • İzmir için 0 232 425 21 25 (İzmir Trafik Vakfı)
11 Şubat 2020
448 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al