Otomobilde Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Otomobilde Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Araçların kendilerine has bir kokusu vardır. Sıfır bir araç aldığınız zaman ise bu kokuyu hissedersiniz. Aracın içerisindeki hoş bir koku bırakan bu durum zamanla aracın kullanılmasıyla birlikte yerini farklılaştırmaya başlayacaktır. Özellikle sigara içilen araçlarda koku değişimi normal olarak kabul edilebilir. Ancak bazen araca koyduğunuz ya da dışarıdan araca sinen bir koku araç içerisinde ciddi rahatsızlığa neden olabilir. Üstelik araca parfüm sıkmış olsanız bile bu kokuyu gideremezsiniz. Peki, böyle durumda otomobilde kötü koku nasıl giderilir bilmek istiyor musunuz? Yanıtınız evet ise o zaman makalemizi sonuna kadar okumanızı da tavsiye ediyoruz.

Kokunun Kaynağı Nedir?

Otomobil içerisindeki kokuyu giderebilmenin en etkili yolu kokunun kaynağının tespit edilerek müdahale edilmesidir. Bunun içinde öncelikli olarak kokunun ağırlıklı olarak nereden geldiğini tespit etmeniz gerekiyor. Kokunun kaynağını bulduğunuz andan itibaren çözümü de sağlamış olursunuz.

Otomobilinizi Düzenli Temizleyin

Otomobiller insanların vaktinin belli bir bölümünün geçtiği yerlerdir. Bunun içinde aracınızda bir koku olmasına gerek kalmadan düzenli olarak aracınızı yıkamalı ya da yıkatmalısınız. Temiz bir araçta bu tür kokuların olması beklenmez ve bunun yanı sıra daha sağlıklı alan oluşturmuş olursunuz.

Yöntem

Otomobilinizdeki kötü kokuları yok etmek için birçok farklı tavsiye vardır. Özellikle internette bu konuda neler yapılabileceğine dair çok makale vardır. Siz bunlardan en çok içinize sineni uygulamanız gerekiyor. Bu sayede aracınızı temizlerken daha mantıklı hareket etmiş olursunuz. 

Koku Tekrarı Olursa

Otomobilinizi yıkadınız, temizlediniz ve farklı yöntemler uygulayarak kokuyu uzaklaştırdınız. Ancak bir süre sonrasında aynı kokuyu tekrar hissetmeye başladınız böyle durumla karşı karşıya kalmamak için eskiden yaptığınız alışkanlıkları da unutmanız gerekiyor. Mesela aracınızda eskiden yemek yiyorsanız artık yemeyin.

Hava Şartları

Genelde araç içerisinde baskın bir şekilde hissedilen kötü kokular iklim değişiklikleriyle birlikte kendisini daha fazla gösterecektir. Örneğin yağmur yağdığında aracınız içeriye su alırsa paspaslarınız ıslanacağından dolayı içeride kötü ve nemli bir kokuya neden olabilecektir. Aracın camlarını soğuk havalarda sürekli olarak kapalı kalıyor olması da aracın içerisine sinen kötü bir koku bırakmasına neden olacaktır. Bunun içinde aracınızı kışında olsa camlarını otomobilinizi kullandıktan sonra biraz açarsanız içeride kötü koku kalmamasını sağlarsınız.

16 Mart 2019
495 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al