Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Oto Servis Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oto Servis Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Otomobilinizin periyodik bakımı önemlidir özellikle de uzun yolculuğa çıkacaksanız mutlaka yolculuk öncesinde aracınızın rutin bakımlarını ve uzun yol bakımlarını yaptırmanız gerekiyor. Otomobillerin parçaları yıpranmaya başlı olarak aşınabilir ve hasar görebilir. Dolayısıyla bu da sizin aracınızın performansını ciddi anlamda etkileyecektir. Dolayısıyla bu durum ciddi anlamda güvenlik açığı oluşturabilecektir. Bir otomobilin ihtiyacı olan kontrollerinin yapılmaması ve ihtiyaç duyduğu bakımların yapılmaması sürücü ve yolcuların can ve mal güvenliklerini tehlikeye atacaktır. Araçla ilgili olarak yapılacak işlemlerin tamamı servis seçimindeki önemi de artırmıştır.

Doğru Servis Seçimi

Oto servis seçerken öncelikli olarak aracınızın özellikleri konusunda tecrübeye sahip olan yetkili firmalar olmalıdır. Fakat ideal servis ile fiyat ve performans arasındaki dengenin de mutlaka tutması şarttır.

Pek aracınız için en doğru servis hangisidir ve servisinizi ararken kendinize ne şekilde sorular sormalısınız?

  • Servisin yetkili olup olmadığı ya da araçla ilgili ne kadar tecrübesinin olduğu
  • Alacağınız hizmet kalitesi ödeyeceğiniz ücreti karşılıyor mu?
  • Trafik sigortanız ya da kasko sigortanız size servis imkanı ve önerisi sunuyor mu?
  • Oto servisi evinize ne kadar yakınlıkta?
  • Servisin referanslar güçlü mü?

Şeffaf Hizmet

Bazı servisler var ki fiyatın kabarması için size basit bir işlem için bile bir gün sonrasını verebiliyor. Dolayısıyla bu şekilde bir hizmet almak tahmin ediyorum ki hiç kimsenin hoşuna gitmeyecektir. Bu nedenle de bu tarz servislerden uzak durmalısınız. Şeffaf olan bir servis size yapılacaklar konusunda bilgi verdiği gibi tamir sırasında da doğrudan yanında olmanıza müsaade eder. Siz yapılan işlemi ve işlemin küçük ya da büyük olduğunu ne kadar sürede tamamlandığını takip ve kontrol edebilirsiniz. bu sayede sizin içiniz rahat olurken ödediğiniz ücrette sizin zorunuza gitmeyecektir. Yapılan işlemleri eğer ki yetkili bir serviste ise mutlaka faturasını almalısınız.

Eğer ki sıradan bir ustaysa değişen parçaları görmeli ve de garanti hakkında detaylı bilgiler almalısınız. Araç servisi seçmek çok nemlidir. Bu sayede aracınızla ilgili yaptığınız her şeyin sağlıklı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu da aracınızın kullanım ömrünün uzun olmasını sağlayacaktır.

22 Temmuz 2019
133 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al