Neler Kasko Kapsamına Girer?

Neler Kasko Kapsamına Girer?

Kasko zorunlu tutulmayan bu nedenle de sürücülerin istedikleri zaman yaptırabildikleri bir sigorta turudur. Kasko sigortası zorunlu değildir ancak günümüz şartlarında üretilmiş araçlar, trafikteki araç sayısı ve aracınızın başına gelebilecek herhangi bir arıza durumunda harcayacağınız para göz önünde bulundurulduğunda kasko sigortası için zorunlu demekte tahmin ediyorum ki mümkün bir şeydir. kasko trafikte sizi pek çok konuda destekleyecek ve bir anlamda maddi koruma altına alacak olan bir uygulamadır. Ancak kafanızdaki soru işaretlerini de giderebilmek adına bu hususlara detaylıca bir bakalım istedik.

Her Kaza Kasko Kapsamında mı değerlendirilir?

Kasko poliçesi trafik sigortası gibi ana teminat ve de ek teminatlardan oluşmaktadır. Bu nedenle de kaskonuzu yaptırırken bu ayrıntıyı mutlaka bilmek gerekiyor. Ana teminat kasko poliçenizde standart olarak yer alır ve her sigorta şirketi tarafından bunlar sunulur. Ek teminatlar ise sizin isteğinize göre şekillenebilir ve ek bir ödemeyle poliçenize dahil edilir.

Kasko Yaptırmak İçin Gerekçeler

Kasko sigortasının amacı aracınızı maddi olarak koruma altına almaktır. Bunun için aracınızla yaşayabileceğiniz her turlu kaza ve doğal afetlere karşı korunmuş olursunuz. Kasko sigortası trafik sigortasından tam tersi hareket eder. Dolayısıyla trafik sigortası için böyle bir şeyden bahsetmek mümkün olmayacaktır. Eğer siz aracınızı kasko yaptırırsanız bu durumda başınıza gelebilecek olan bir hasar durumunda da cebinizden para ödemek durumunda kalmazsınız.

Kasko Hesaplaması

Kasko fiyatları hesaplaması yapılırken sigorta şirketinden şirketine değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra teminata etki eden bazı faktörlerde vardır. Eğer ki siz standart bir kasko paketine ek olarak paket yaptırmak isterseniz bunun için ekstra bir ücret ödemek durumunda kalırsınız. Bunun için kasko fiyatları konusunda bir rakam yazmak yanıltıcı olabilecektir. 

Kasko Kimin Üzerine Yapılmalı?

Kasko ve diğer sigortalarda yaş önemli bir ayrıntıdır ancak bazı yaşlar arasında da kasko fiyatlarında ciddi farklılıklar söz konusudur. Örneğin ilk kez araç alacak olan birisine çıkarılacak olan kasko fiyatı çok yüksek olabilir. Bunun içinde kasko aracın üzerine yapılır. Kazayı başka bir sürücü yapmış olsa bile kasko sigortası araçtaki masrafları karşılayacaktır.

18 Aralık 2019
546 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al