Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Neden Konut Sigortası Yaptırmalıyım?

Neden Konut Sigortası Yaptırmalıyım?

Hayatın bir takım risklerle dolu olduğunu biliyoruz ve herkes sabah evinden çıkarken akşam sağ salim bir şekilde evlerine dönmeyi isterler. Ancak bu bazen mümkün olmayacak sorunları da beraberinde getirebilir. Bunun için hayatta bir takım sıkıntılarla karşı karşıya kalmamak için kendinizi, işinizi, arabanızı ve evinizi güvence altına almanız gerekiyor. Aksi takdirde yaşayacağınız bir olumsuzluk size gerçekten de hayatı zindan etmiş olacaktır.

Hayatınızla ilgili kararlar alırken dikkat etmek zorundasınız. Örneğin bir eviniz varsa onu güvence altına almak sizin elinizdedir. Bilindiği üzere ülkemiz deprem kuşağı içerisinde yer alıyor ve beklenmeden gelebilecek herhangi bir duruma karşı yapılacak olan DASK sigortasıyla evinizi depreme karşı koruma altına almış olursunuz. Genel olarak evinizi güvence altına alabilmek için ise mutlaka konut sigortası yaptırmanız gerekiyor. Ödeyeceğiniz düşük bir ücret ile yapılacak olan konut sigortası sayesinde evinizi ve eşyalarınızı koruma altına alırsınız. Örneğin bir tatile çıktınız uzun süre boyunca evinizde yoktunuz bir de döndünüz ki evinize hırsız girmiş her şeyler bir yerlerde. Ya da evinizi su basmış tüm eşyalar su içerisinde. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız ne yapardınız?

HK Güvence Sigorta olarak biz hemen size bunu farklı bir bakış açısıyla anlatalım. Evinizden çıkmadan önce konut sigortası yaptırdınız ve gittiniz döndüğünüz de bu gibi sorunlar yaşadınız yapmanız gereken tek şey var o da sigorta firmanıza haber vermeniz. Gerisini onlar sizin için düşüneceklerdir.

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası evinizde yaşanacak olan hırsızlık, kaza, terör, yangın gibi durumlarda devreye girerek koruma altına alan bir sigorta şeklidir. Riski yüksek olan konutlarda yapıldığında olası bir durumda devreye girer ve bu sayede sıkıntılı süreçten de kurtulmuş olursunuz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi sizi maddi birçok sıkıntıdan kurtarıyor. Örneğin Türkiye deprem kuşağında yer alan bir ülke ve depremin bizi ne zaman yakalayacağını da bilmiyoruz. Bu anlamda olası bir deprem sonrasında tüm maddi kayıplarınızın da karşılanması sağlanacaktır. Bu sayede yuvanızı da güvene almış olabileceğiniz gibi kendinizi de evinizde ya da dışarıdayken daha huzurlu hissedeceksiniz.

30 Mart 2019
182 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al