Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyız?

Neden Kasko Sigortası Yaptırmalıyız?

Kasko sigortası isteğe bağlı olarak yapılan bir sigorta çeşididir. Kapsamına baktığımız zaman trafik sigortasından çok daha geniştir. Trafik sigortasındaki amaç karşı tarafta meydana gelen hasarları teminat altına almak içindir. Yani sizin aracınızda meydana gelebilecek olan hiçbir hasar trafik sigortası kapsamında karşılanmaz. Kaza neticesinde hatalı konumdaki kişi sizseniz dolayısıyla kendi aracınızda meydana gelen hasarların tamamı size ait olacaktır. Bu da beklenmedik bir zamanda oluşacak hasarın sizin üzerinizde ciddi anlamda bit yük olacağını söyleyebiliriz. Kasko sigortasının yapılmasının amacı ise sadece sizin aracınızda meydana gelen hasarların karşılanmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla bir kaza anında her türlü risklere karşın sigortalanmış olursunuz.

Kasko sigortasını yaptırmanın amacı sadece kaza anında başınıza gelebilecek olan hasarın karşılanması demek değildir. Örneğin aracınız çalındığında ekonomik gücünüz yoksa bu sizi ciddi anlamda sıkıntıya ve psikolojik bozukluğa düşürecektir. Yani kasko sigortasının amacı sizi geniş kapsamlı olarak korumaktır.

Neden Kasko?

Neden kasko sigortası yaptırmalı sorusunun yanıtı de burada açıklığa kavuşmuş oluyor. Sadece kaza riskleriniz değil aracınızın başına gelebilecek her türlü zarar sigortanız kapsamında değerlendirilir. Bunlara şöyle bir bakış yaparsak hırsızlık, yangın, deprem gibi sizin kontrolünüz dışında olan çevresel faktörlere karşı da aracınızı güvence altına alınır.

Kasko sigortasının güzel olan yanlarından birisi de istediğiniz şekilde ek teminatlarla sigortanızı ve güvencenizi güçlendirmektir.

Kasko sigortası her sektörde önemlidir. Çünkü varlıklarınızı finansal olarak korumanızı sağlayacaktır. Kasko sigortasının amacı hiçbir zaman değişmeyecektir. Bunun için eğer yerine koymakta zorlanacağınız finans kaynaklarınız varsa mutlaka kasko sigortasını yaptırmanız gerekiyor. Zorunlu trafik sigortasının sürücüler üzerinde psikolojik bir etkisi de vardır. Yani şu şekilde söyleyebiliriz ki aracınızda meydana gelebilecek olan zararların karşılandığını bildiğinizde aracı sürerken çok daha rahat ve konforlu hissedersiniz. Araç sürerken stresin etkisinin büyük olduğunu düşünürseniz bu noktada ne kadar rahat araç sürerseniz konforunuzu da o kadar artırmış olursunuz. Kasko ve trafik sigortası arasındaki fark oldukça geniştir. Ancak bazı sürücüler kasko ve trafik sigortasının aynı olduğunu düşünerek kaza sonrasında trafik sigortalarının olmasının yeterli olacağını zannederler.

24 Haziran 2019
557 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al