Kredi Kartı İle HGS Yükleme İşlemleri

Kredi Kartı İle HGS Yükleme İşlemleri

Vatandaşların HGS yüklemede kredi kartlarının kullanımı için HGS uygulamasına abone olurken kredi kartı bilgilerini eksiksiz ve tam olarak vermeleri gerekiyor. Bu sayede HGS uygulamasına kredi kartı ile yükleme yapmak mümkün oluyor. Bu arada HGS yükleme işlemi için kişilerin kullandığı kredi kartlarının bakiyesinin yeterli olması gerekiyor. HGS kartlarının limiti azaldığı zaman, kişilerin kredi kartlarından belli bir kesinti yapılarak HGS kartlarına yükleme yapılıyor. Bu işlem için kişilerin bankalara otomatik talimat vermesi gerekiyor. Diğer taraftan kişilerin kullandıkları kredi kartlarının bakiyelerini belli aralıklarla kontrol etmeleri HGS’yi aktif kullanmak için son derece önemlidir. HGS kullanıcıları aynı zamanda bankaların müşteri hizmetlerini arayarak HGS yüklemede kredi kartı konusunda da destek alabilirler.

HGS Kartları Nereden Temin Edilebilir?

Türkiye’de HGS uygulamasını kullanan kişi sayısının gün geçtikçe arttığı biliniyor. HGS uygulamasını kullanmak için en önemli husus, HGS kartına sahip olmaktır. Bu karta sahip kişiler HGS’yi aktif bir şekilde kullanabiliyor. HGS uygulamasını kullanmaya başlayacak kişiler için HGS kartları nereden temin edilebilir?  Sorusu büyük önem taşıyor. HGS kartları satan yerlerin son dönemde gittikçe arttığı görülüyor. Bu uygulama ilk başladığı anda sadece PTT şubeleri tarafından alınabilen HGS kartları, bugün HGS kartı konusunda anlaşması olan bankalardan ve karayollarındaki giriş – çıkış satış noktalarından da temin edilebiliyor. Burada önemli olan bir diğer husus ise kişilerin HGS kartı alabilmesi için araç ruhsatı ve kimlik fotokopilerine sahip olmaları gerekiyor.

HGS ve Trafik Cezası

HGS sistemi otoyolların belli bir ücret karşılığında kullanılması ve bu sayede hızlı ulaşım imkanının sağlanmasını amaçlayan bir yapı. Dolayısıyla buradan geçiş yapabilmeniz için HGS kartınıza yüklemiş olduğunuz bakiyenize ihtiyacınız olacak. Ancak HGS kartınızda herhangi bir bakiye ya da yetersiz bakiye söz konusuysa bu durumda geçişiniz cezalı duruma düşer ve 15 gün içerisinde borcu ödemek ya da HGS’ye bakiye yüklemek zorundasınız. Bakiyenizi yüklememeniz durumunda  kat ceza ödemek durumunda kalırsınız ve bunun da ciddi bir rakam olduğunun altını çizebiliriz. Bunun için trafik cezası gibi bir durumla karşılaşmamak adına zamanın da HGS bakiyenizi yüklemeniz ya da satın almanız gerekir.

12 Haziran 2020
434 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAra ve Teklif Al