Konut Sigortası Neleri Kapsıyor?

Konut Sigortası Neleri Kapsıyor?

Konut sigortası denildiğinde akla pek çok durum geliyor ancak özellikle depremle yaşamak zorunda olan bir ülke olarak ilk dikkatleri çeken bir deprem durumunda konut sigortasının devreye girip girmeyeceği oluyor. Bizde bu makalemizde buradan yola çıkarak daha önce konut sigortası yaptırmamış ancak şu an yaptırmayı düşünen değerli takipçilerimiz için ayrıntılı bir bilgi verelim istedik. Öncelikli olarak konut sigortasının ne demek olduğuna detaylıca bir bakış yapalım.

Konut sigortası olası bir hırsızlık, yangın, terör, su ve sel baskını, doğal afet gibi durumlarda devreye giren ve evi koruyan bir sigorta türüdür. Konut sigortasını DASK’tan ayıran en önemli özelliklerde bundan kaynaklanmaktadır. Konut sigortasına ek teminatlar ekleterek koruma kalkanınızı daha geniş bir hale dönüştürebilirsiniz. Bunun içinde konut sigortası isteğe bağlı olarak bırakılmıştır. Konutlarınız için yaptıracağınız diğer bir sigorta türü olan DASK ise zorunludur ve konut sigortasından onu ayıran en önemli özellikte budur.

Konut sigortanızı yaptırdığınızda yaşam alanınızda meydana gelebilecek beklenmedik kazalara karşı maddi olarak koruma altına alınmış olursunuz dolayısıyla da bu da o an yaşanacak psikolojik bir durumun yanı sıra bir de maddi giderleri düşünmenizi ortadan kaldırmış olacaktır. Konut sigortası evin fiziki yapısının dışında evde bulunan eşyaların da teminat altına alınmasını sağlayacaktır. Bunun içinde yukarıda belirttiğimiz gibi ek teminatınızı da kullanarak sigortanızı istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz. 

Kazalar insanlar içindir ve beklenmedik zamanlarda yaşanmış olduklarından dolayı insanı bazen üstesinden gelemeyecek zor durumlar içerisine sokabilir. Bu nedenle de bu riskin her zaman var olduğunu düşündüğünüzde küçük bir ücret ödeyerek konut sigortasını yaptırmış olmakta her zaman avantaj sağlayacaktır. Konut sigortasında fiyatlara baktığımızda çok hesaplı olduğunu görüyoruz. Yani alınan hizmetle ödediğiniz parayı kıyaslarsanız ciddi bir fark ortaya çıkacaktır.

Konut Sigortasının Faydaları

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi DASK zorunlu olan ancak kapsamı daha dar olan bir sigorta türü ve genel şartlardan oluşur. Konut sigortasının faydaları ise yapılacak olan poliçenin kapsamına göre daha da büyüyebilecektir. Örneğin tesisatınızdan tutunda, ambulans ve öğretmen desteğine varıncaya kadar hepsini poliçenize dahil edebilirsiniz.

08 Haziran 2019
432 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al