Konut Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Konut Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Konut sigortası evini güvence altına almak isteyenlerin yaptırmayı tercih ettiği zorunlu olmayan bir sigorta türüdür. Bu sigorta genelde DASK ile karıştırıldığı için birini yaptıranlar tüm haklardan faydalanabileceklerini düşünürler. Biz de bu karışıklığın önüne geçebilmek adına öncelikli olarak konut sigortası nedir, neleri kapsar size detaylıca anlatalım istedik.

Konut sigortası evini ve eşyalarını olası risklere karşı güvence altına almak isteyenlerin yaptırmak zorunda hissettikleri bir sigorta türü yalnız ev sahipleri değil kiracılarda bu sigortayı yaptırarak eşyalarını tam bir koruma altına almış olabilirler. 

Peki, konut sigortası nedir? Konut sigortası ile neler güvence altına alınabilir? 

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası yaptırdığınız zaman eviniz olası hırsızlık, sel ve su baskınları, tesisatlarda meydana gelen sorunlar ve doğal afetlere karşı evinizi güvence altına alacaktır. Beklemediğiniz anda ortaya çıkacak olan bu doğal olumsuzluklardan meydana gelen zararlar sigorta firmanız tarafından karşılanacaktır. 

Bir ev sahibinin evinin belli bir teminat altında olduğunu bilmesi otururken değil evinden uzaklaştığında da onu rahat hissettirecektir. Aylık düzenli taksitlerle birlikte yaptıracağınız sigorta sayesinde işinizi daha da garantiye almış olursunuz. Konut sigortası her sigorta türünde olduğu gibi yıllık olarak yapılır ve her yıl bu sigortayı yenilemek durumunda kalırsınız. Uzun süreli olarak aynı firmadan sigorta hizmeti alıyorsanız o zaman ödemelerinizde de indirimler yapılacaktır. 

Konut sigortası yalnızca evinizi garanti altına almanızı sağlamaz. Aynı zamanda eşyalarınızda güvence içerisinde olacaktır. Bunun için isteyen kiracı evi sigorta kapsamı dışında tutarak eşyalarının sigortalanmasını sağlayabilirler. Bu hem maliyeti azaltacak hem de kiracının kendisini güvende hissetmesine neden olacaktır.

Konut Sigortanızı HKsigorta.com adresinden uygun fiyata yaptırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey iletişim kurmak olacaktır.

Yapılacak iletişim neticesinde evinizi güvence altına alacağınız gibi olası bir sorunla karşılaştığınızda cebinizden, poliçe teminatları dahilinde hiçbir ekstra ücret çıkmayacaktır. Konut sigortası da diğer sigortalarda olduğu gibi ek teminatlarla zenginleştirilebilir. Bunun için öncelikli olarak nasıl bir sigortaya ihtiyacınızın olduğuna karar vermeniz gerekiyor. Bu sayede hem daha uygun bir sigortayı yapmış olacaksınız. Hem de evinizi ihtiyacınız doğrultusunda güvence altına almış olacaksınız.

29 Mayıs 2019
479 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al