Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Konut Sigortası Komşuya Verilen Zararı Karşılar mı?

Konut Sigortası Komşuya Verilen Zararı Karşılar mı?

Her sigorta şirketinden alacağınız konut sigortası teminatı birbirinden farklı olabilir. Genel itibarıyla şartlar aynı olsa da bazı ek teminatlar bu farklılığı oluşturan durumdur. Ana teminat içinde bulunan yangın teminatına ek olarak yeni bir teminat eklenebilir. Ek teminatlardan bir tanesi olan komşu mali sorumluluk teminatı eğer ki poliçenin içerisinde yer alıyorsa bu durumda sigortalı olan kişinin konutundan kaynaklı olarak alt kattaki ya da yandaki bir komşuya zarar verilmişse bu durumda sigorta şirketi komşuya verilen zararı karşılayacaktır.

Ankara konut sigortası hakkında detaylı bilgi almak için sitemizden bize ulaşabilir ve gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Konut sigortası fiyatları

Konut Sigortası Hangi Durumlarda Komşuya Verilen Zararı Karşılar?

Konut sigortanızda komşuya zarar mali sorumluluk teminatı bulunuyorsa bu durumda sigorta şirketiniz aşağıdaki zararların karşılanmasını sağlayacaktır.

  • Evinizdeki su tesisatının arızalanması ve bu sayede alt komşunuzun tavanında zarar oluşması teminat kapsamı içerisinde yer alır.
  • Sigortalı olan kişinin konutunda meydana gelen yangın neticesinde yan komşunuza ya da alt komşunuza verilmiş olan hasarlar.

Ek teminatta ödemiş olduğunuz rakam ne kadar yüksek olursa teminatın kapsamı da o kadar genişleyecektir.

Konut Sigortası Ev Sahibinin Zararını Karşılar mı?

Konut sigortasında asıl kapsam evin sahibinin zararının karşılanmasıdır. Ancak evin sahibi derken o evde oturan kişi konu edilir. Yani siz kiracıysanız oturduğunuz evi sigortalatabilirisiniz. Kiracı ile ev sahibinin yaptırmış olduğu sigorta da ise şöyle bir farklılık söz konusudur. Ev sahibi evin tamamını sigortalatır, fakat kiracı sadece eşyalarını sigortalatabilir. Buna göre konut sigortasında nasıl bir hizmet alınmışsa sigortanın kapsamı da ona göre belirlenmiş olacaktır. 

Oturduğunuz evde kiracıysanız ve eşyalarınızı koruma altına almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz. Sigorta uzmanlarımız size bu konuda gerekli bilgilendirmeyi sağlayacaktır.

Konut Sigortası Misafirlerin Zararlarını Karşılar mı?

Ev sahiplerinin merak ettiği hususlardan birisi de misafirlerin konuta vermiş oldukları zararla ilgilidir. Eğer misafirleriniz eşyalarınıza zarar vermişse bu durumda ek teminatla zararınızı karşılatabilirsiniz. Yani normal konut sigortasında bu hizmet olmamasına karşın ek bir teminat hazırlattırarak sigortanıza bu durumu da ekletebilmeniz mümkündür.

04 Haziran 2020
54 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al