Kızılay Özel Sağlık Sigortası

Kızılay Özel Sağlık Sigortası

Kızılay Özel sağlık sigortası yaptırmaktaki hedef insanların istedikleri özel bir sağlık kurumundan istediği konforlu hizmeti alabilmelerini sağlamaktır. Sağlık insanlar için önemli bir konudur ve hiçbir zaman geçiştirilmemesi gerekir. Sağlığınızı ne kadar koruma altına alabilirseniz göreceğiniz fayda da o kadar fazla olacağından dolayı insanlar bir şekilde kendi sağlıklarını düşünmek zorundadır. Günümüz Türkiye’sinde devlet sigortalarını düşündüğünüzde aldığınız hizmetin kapsamı bellidir. Örneğin özel bir hastaneye gittiğiniz zaman ortaya çıkacak fark sizi maddi açıdan korkutacaktır. Ancak özel sağlık sigortanız varsa böyle bir endişe de hiçbir zaman yaşamamış olursunuz. Çünkü özel sağlık sigortası yıl içinde yapmış olduğunuz sağlık giderlerinizi teminat altına alır. Örneğin özel hastaneye gittiğinizde doktor muayenesi, ilaç, görüntüleme yöntemleri, tahliller, ameliyat masrafları, yoğun bakım giderleri, fizik tedavi, refakatçi giderleri sigortanız tarafından karşılanacaktır.

Kızılay Özel Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Bireysel olarak yapılan özel sağlık sigortasında prim hesaplaması iki şekilde yapılır. Bunlardan birincisi ayakta tedavi ikincisi ise yatarak tedavidir. Kişinin cinsiyeti, yaşı ve sağlık geçmişi de prim hesaplamasında göz önünde bulundurulur. Kızılay özel sağlık sigortası bu anlamda sizi pek çok sıkıntıdan kurtaracak bir güvence altına almış olacaktır. Bahsettiğimiz bu yatarak ve ayakta tedavi teminatlarına baktığımız zaman ise şu şekilde bir sonuç ortaya çıkar.

Yatarak Tedavi Teminatı

Bir hastaneye gittiniz ve cerrahi bir müdahale veya hastanede tedavi amaçlı olarak yatmanız gerekiyor. Bu durumda özel sağlık sigortanız devreye girecek ve sizin tüm sağlık giderlerinizi de karşılayacaktır. Buna ameliyat, oda refakatçi, özellikli tedavi, yoğun bakım, suni uzuv giderleri, yardımcı tıbbi malzeme, küçük müdahaleler, evde bakım, acil durumlar gibi masraflarda dahildir.

Ayakta Tedavi Teminatı

Ayakta tedavi teminatında ise kapsam doktor muayenesi, ilaç, tahlil, röntgen, ileri teşhis yöntemleri, fizik tedavi gibi tedavi giderlerdir.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Kızılay özel sağlık sigortası birçok sigorta şirketi tarafından yapılmaktadır. Ancak önemli olan konu sizin ne tür bir sigorta istediğinizle alakalıdır. Bunun için özel sağlık sigortanızı seçerken mutlaka isteklerinizi karşılayabiliyor olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Biz Hksigorta olarak sizin için en uygun olan sigorta şirketini bulur ve size sunarız.

26 Ekim 2019
423 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Ara ve Teklif Al