Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kısa Vadeli Trafik Sigortası Var mı?

Kısa Vadeli Trafik Sigortası Var mı?

Zorunlu trafik sigortası standart durumların geçerli olduğu halleder 1 yıl olarak düzenlenir. Trafikte bir aracın hareket etmesi içinde trafik sigortası yaptırılması zorunludur. Trafik sigortanızın poliçesi devam ettiği zaman süreci içerisinde aracınızla bir kaza yapmanız halinde suçlu bulunursanız sigorta firmanız karşı tarafın zararlarını karşılamakla yükümlüdür. Bir anlamda trafik sigortası sürücü ve araç için bir güvence demek olacaktır. Trafik sigortası poliçesi hazırlanırken güvence ve tamirat şartları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir.

Bunun için genel şartlar tüm sigorta şirketlerinde aynıdır. Geçtiğimiz yıllarda yapılan düzenleme işe birlikte sigorta şirketlerinin prim tutarları da kendilerine bırakılmıştır. Fakat güvence miktarı ve tazminat rakamları ise Hazine Müsteşarlığına bırakılmıştır. Kısacası şunu söyleyebiliriz ki sigorta acentelerinin size sunmuş olduğu trafik sigortasının tüm genel özellikleri aynıdır. Bazı sigorta firmaları ise bu durumun farklı olmasını tercih etmekteler. Bunun için müşterilerine farklı seçenekler sunabilmek adına poliçelere ek teminatlar eklerler. Örneğin ferdi kaza ve de ihtiyari mali sorumluluk sigortası bunlardan bir tanesidir. İhtiyari mali sorumluluk sigortasının ne olduğunu merak ediyorsanız açıklayalım. Zorunlu trafik sigortası limitlerinin üzerinde bir tazminat durumu meydana geldiği zaman bu sigorta devreye girecek ve sizin cebinizden ekstra bir para çıkmaması sağlanmış olacaktır. Çünkü trafik sigortasında ödenecek olan tutar poliçenizde belirlenmiş olan limitle sınırlıdır.

Trafik sigortasında süre 12 ay boyunca devam eder ve bu zaman ise sigortanın başlangıç tarihinden bir yıl sonrasındaki yapıldığı günün öğlen saatine kadar geçerli olur.

Kısa Vadeli Trafik Sigortası Nedir?

Kısa vadeli olan trafik sigortası ise sadece iki şekilde yapılır. Bunlardan ilki ülke sınırları içerisinde belirli bir süre için bulunacak olan araçlar, ikincisi ise yolcu ya da yük taşımak için kullanılan araçlar. Türkiye’de bu iki durum kapsamında yer almayan hiçbir araç için kısa vadeli trafik sigortası yaptırılmasına müsaade edilmez.

HK Güvence olarak siz değerli müşterilerimiz ve takipçilerimiz için kısa vadeli trafik sigortası hizmeti veriyoruz. Tekliflerimizden yararlanabilmek için bizimle mail ya da müşteri destek hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. İster kısa vadeli trafik sigortası isterseniz kasko ve tamamlayıcı sağlık sigortası nasıl bir hizmet talep ediyorsanız poliçeniz hızlı bir şekilde kesilecektir.

17 Şubat 2019
252 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al