Kasko Sigortası Rehberi

Kasko Sigortası Rehberi

Bir aracınız var ve ilk defa bir kasko sigortası yaptıracaksanız o zaman sizin için hazırlamış olduğumuz kasko sigortası rehberini detaylarıyla okumanızı tavsiye ediyoruz. Kasko sigortanız olsun ya da ilk kez yaptırın ihtiyacınız olan bu bilgiler doğrultusunda sigortanızı da yönlendirecek ve nasıl kullanmanız gerektiğini de bileceksiniz. Herkesin bildiği üzere zorunlu trafik sigortası her aracın yaptırmakla yükümlü olduğu bir sigorta türüdür. Ancak kasko isteğe bağlı olarak yapılacağından dolayı bu tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Trafik sigortası karşı sürücünün aracında meydana gelen hasarları karşılar ancak kasko sigortası sizin aracınızın başına gelebilecek her türlü kazaya karşı koruma altına alınmanızı sağlayacaktır. Eğer ki sigorta yaptırırken kendi aracınızı koruma altına almak istiyorsanız o zaman kasko sigortası yaptırmanız da şart olacaktır.

Biz HK Güvence olarak sektörde iyi ve kötü sürücü arasındaki ayrımın yapıldığı şu dönem içerisinde mevcut olan poliçelerinizi yenilediğimiz gibi isterseniz ilk kez kasko poliçesi almak isteyenlere de hizmet veriyoruz. Bunun içinde aşağıdaki tavsiyelerimize kulak vermenizi önemsiyoruz.

Ek Teminatlar

İlk kez kasko sigortası yaptırdığınızda dikkat etmeniz gereken önemli nokta doğru teminatları seçmenizdir. Bunun içinde sigorta şirketinizin sunduğu ana teminatların dışında ek teminatlara ve limitlere de göz atmanız gereklidir.

Hasarsızlık İndiriminiz

Siz ilk defa aracınıza kasko sigortası yaptırıyorsanız o zaman hasarsızlık indirimi almazsınız. Fakat poliçeniz tekrar ediyorsa bu durumda hasarsızlık indiriminiz olacaktır. Hasarsızlık indirimi her firma tarafından 4 dönemden oluşur ve her dönemde alacağınız indirim miktarı da o kadar yüksek olacaktır.

 Sigorta Şirketi Önemli

Kasko sigortası yaptırırken sigorta şirketleri iyi incelemek gerekiyor. Çünkü her şirketin farklı fiyatı çıkabiliyor. Bu da kişinin mesleği, ehliyet yılı, aracın yaşı gibi etkenleri ortaya çıkarıyor. İyi bir sigorta şirketi seçtiğiniz de tüm bunları göz önünde bulundurarak size en ucuz ve iyi sigorta poliçesini hazırlayacaktır. HK Güvence en ucuz kasko sigortası şirketini bulma konusunda size her zaman avantaj sağlar.

Nasıl Bir Hizmet Alıyorsunuz?

Aldığınız hizmetin kalitesini mutlaka bilmek zorundasınız. Bunun içinde bildiğiniz bir sigorta şirketini tercih etmelisiniz. Her zaman bilinen ve marka bir sigorta şirketi size güvence sunacaktır. Poliçenizi iyice inceledikten sonra teminatlarının neler olduğunu incelemeniz gerekiyor.

28 Şubat 2019
486 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al