Tüm Sigorta Teklifleri
En uygun sigorta teklifleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 312 221 00 11
TEKLİF AL

Kalp Hastalıkları ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Kalp Hastalıkları ve Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Modern şehir hayatı insanları koşturmaya sevk ederken beraberinde sürekli olan çalışma sistemi de insanları ister istemez yoruyor. Bazıları yaptığı işte daha az fiziksel enerji harcarken bazıları fizikleriyle çalışmak zorunda olduklarından dolayı yorgunluk bazen zihinsel bazen de fiziksel olabiliyor. Zihinsel yorgunluk fiziksel yorgunluğa göre daha risklidir. Çünkü zihinsel yorgunluğunuz dinlenerek geçebilecek bir durum değildir. Fiziksel yorgunlukta ise iyi bir uyku ve düzenli beslenme yorgunluğunuzu alabilmede etkilidir. Zihinsel yorgunluğun getirdiği bir takım rahatsızlıklarda vardır. Örneğin kalp hastalıkları buna bir örnek olarak gösterilebilir. Kalbinizde yaşadığınız sıkıntı onun düzensiz çalışmasına neden olabileceği gibi en son istenilen kalp krizi de meydana gelebilir. Sağlıksız beslenme, stres, hava kirliliği ve sigara gibi sayılabilecek pek çok nedenler bizim sağlığımızın bozulmasına neden oluyor. Bunların yanı sıra genetik faktörler, yaş ve cinsiyet gibi pek çok neden yaşamımızı sağlık açısından düşündürmeye yetiyor. 

Peki, sağlığınızı korumak için neler yapmalısınız? Nelere dikkat etmelisiniz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi Ankara

Kalp Sağlığınızı Korumak Elinizde

Sporun mutlaka yaşamınıza dahil olmasını sağlamak zorundasınız. Günlük olarak yapacağınız egzersizler kolesterol ve kan basıncınızın düzenlenmesini sağlar sizi şeker ve tansiyon gibi kronik rahatsızlıklardan korur. Sporun mutluluk verici bir etkisi vardır. Uykunuzu düzenleyip kilonuzu kontrol altında tutmanıza da yardımcı olacaktır. Bunun için haftada toplam 2,5–5 saatinizi mutlaka spora ayırmanız gerekiyor. Yürüyüş, bisiklet, yüzme ve kayak gibi sporlar birbirine alternatif olarak yapılabilir. 

Tüm bunları yapıyor olmanız sizin hastalıklardan uzaklaşabileceğiniz anlamına gelmiyor. Çünkü genetik faktörler sağlığınıza her ne kadar da dikkat ediyor olsanız da sizi bulabiliyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdığınızda ise sağlığınızı bozulmadan önlem aldığınız gibi olası durumlara karşında sigortalatmış olursunuz. Bu sayede devlet hastanelerinde kuyruk beklemeden hastane konforunu yaşayabilirsiniz. 

İnsan vücudu belli bir zaman sonrasında kendisine yetmemeye başlar. Ancak insanın ruh hali halen kendisini daha genç hissedeceğinden dolayı özelikle kalpte yaşanılan bu durumdan habersiz kalınabilir. Kalbin tek bir kez teklemiş olması bile sizi etkilemeye yetecektir. Bunun için sağlıklı insanların bile en az 5 yılda bir kalp sağlığını kontrol ettirmeleri gerekir. İşte tamamlayıcı sağlık sigortası özel hastane desteği sağlayarak sizi bu yükten kurtarmaya yardımcı olabilecektir.

31 Mart 2020
81 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now ButtonAra ve Teklif Al